LIRRA tabletki

  • LIRRA to preparat mający w składzie dichlorowodorek lewocetyryzyny, który ma za zadanie leczenie objawowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.
  • LIRRA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dichlorowodorek lewocetyryzyny (Levocetirizini dihydrochloridium)

Wskazania:
- leczenie objawowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa
- leczenie przewlekłej pokrzywki idiopatycznej

Działanie:
Substancja czynna lewocetyryzyna to silny i wybiórczy antagonista obwodowych receptorów H1. Mechanizm działania polega na hamowaniu przezśródbłonkowej migracji eozynofilów przez komórki skóry i płuc. Siła działania lewocetyryzyny jest podobna do siły działania połowy dawki cetyryzyny. Lek łagodzi objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, w tym uczucie zatkania nosa. Lewocetyryzyna po podaniu doustnym szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, a stopień wchłaniania zależny jest od dawki. Maksymalne stężenie we krwi osiąga po 0,9 h od podania, wiążąc się z białkami osocza w 90%. Metabolizmowi ulega mniej niż 14% leku. Czas połowicznego rozpadu to 7,9 ± 1,9 h. Usuwanie substancji z organizmu zachodzi wraz z moczem 85,4% i kałem 12,9% dawki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lewocetyryzynę, inne pochodne piperazyny lub na pozostałe substancje pomocnicze leku Lirra
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 10 ml/min)
- ze względu na zawartość laktozy u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy

Dawkowanie Lirra:
Preparat Lirra podaje się doustnie. Raz na dobę podaje się 1. Połykać w całości, pokarm nie ma wpływu na wchłanianie. Pacjenci z zaburzeniami nerek powinni skonsultować się z lekarzem. U niektórych osób może wystąpić senność, zmęczenie i osłabienie po przyjęciu leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel