LISIHEXAL tabletki

  • LISIHEXAL to preparat stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego i naczyniowo-nerkowego, w zastoinowej niewydolności serca, w ostrym zawale serca oraz w mikroalbuminurii w przebiegu cukrzycy.
  • LISIHEXAL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lizynopryl (Lisinoprilum)

Wskazania:
- w nadciśnieniu tętniczym samoistnym i naczyniowo-nerkowym (niezależnie od stopnia nasilenia) w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami obniżającymi ciśnienie
- w zastoinowej niewydolności serca w monoterapii lub w skojarzeniu z lekami moczopędnymi nieoszczędzającymi potasu
- w ostrym zawale serca u przypadku pacjentów stabilnych hemodynamicznie bez wstrząsu kardiogennego z ciśnieniem tętniczym krwi większym niż 100 mmHg (podawanie rozpocząć w ciągu pierwszych 24 godzin)
- mikroalbuminuria w przebiegu cukrzycy (u chorych z prawidłowym ciśnieniem tętniczym krwi i cukrzycą insulinozależną oraz u chorych z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą insulinoniezależną

Działanie:
Lizynopryl jest inhibitorem konwertazy angiotensyny (IKA), którego mechanizm działania opiera się na hamowaniu czynności osoczowego układu renina-angiotensyna-aldosteron poprzez zablokowanie aktywności enzymu konwertującego angiotensynę I w naczynioskurczową angiotensynę II. Dzięki temu naczynia obkurczają się w mniejszym stopniu co obniża ciśnienie krwi w pozycji leżącej i stojącej bez kompensacyjnej tachykardii u osób z nadciśnieniem. Zmniejsza także opór tętnic obwodowych. Lek zaczyna działać po 1-2 h od podania, a maksymalny efekt obserwuje się zwykle po 6-8 h. Nie występuje efekt "odbicia". Zmniejsza obciążenie wstępne i następcze serca oraz zmniejsza ciśnienie napełniania lewej komory oraz zapobiega powstawaniu dysfunkcji lewej komory, niewydolności krążenia i zwiększa przeżywalność. Z przewodu pokarmowego wchłania się w około 25%, a stężenie maksymalne we krwi osiąga po 6-8 h. Lizynopryl nie ulega metabolizmowi i jest wydalany z moczem w postaci nie zmienionej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lizynopryl lub pozostałe składniki preparatu Lisihexal
- w obrzęku naczynioruchowym dziedzicznym lub samoistnym oraz takim, który jest następstwem przyjmowania IKA
- pacjenci ze zwężeniem aorty, sercem płucnym oraz chorzy ze zwężeniem drogi odpływu z lewej komory serca
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Lisihexal:
Lek podaje się doustnie, zawsze o tej samej porze w dawce pojedynczej. Dawkowanie określa lekarz w zależności od schorzenia. Dawka maksymalna dobowa to 40 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel