METAZYDYNA tabletki

  • METAZYDYNA jest lekiem zawierającym dichlorowodorek trimetazydyny, który ma zastosowanie w objawowym leczeniu dorosłych pacjentów ze stabilną dławicą piersiową w terapii skojarzonej z innymi lekami.
  • METAZYDYNA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dichlorowodorek trimetazydyny (Trimetazidini dihydrochloridium)

Wskazania:
W terapii skojarzonej z innymi lekami w objawowym leczeniu chorych ze stabilną dławicą piersiową, gdy leczenie pierwszego rzutu nie przynosi pożądanych efektów.

Działanie:
Substancja czynna trimetazydyna jest lekiem cytoprotekcyjnym, który chroni komórki, przede wszystkim mięśnia serca i wątroby przed niekorzystnymi skutkami niedokrwienia poprzez wpływ na procesy metaboliczne i homeostazę wewnątrzkomórkową. Nie dopuszcza do wewnątrzkomórkowej kwasicy metabolicznej, a także obniża jej siłę poprzez aktywację pompy sodowo-wodorowej. Dzięki temu zmniejsza obciążenie komórek na jony sodu i wapnia. Działa ochronnie na mitochondria i korzystnie na błony komórkowe. Działa również przeciwmiażdżycowo. Metazydyna szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i osiąga dostępność biologiczną 85%. Maksymalne stężenie leku w osoczu występuje po 2-3 h od podania, a stałe stężenie występuje po 24-36 h. Z białkami osocza wiąże się w 16%. Usuwanie zachodzi z moczem w postaci niezmienionej. Czas połowicznego rozpadu to 6 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Metazydyna
- ciężkie zaburzenie czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min)
- choroba Parkinsona, a także objawy parkinsonizmu: drżenie, zespół niespokojnych nóg oraz inne powiązane zaburzenia ruchowe

Dawkowanie Metazydyna:
Preparat podaje się doustnie, w trakcie posiłków. U dorosłych podaje się 1 tabletkę 3 razy na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel