MITRIP tabletki

  • MITRIP to preparat stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, zastoinowej niewydolności serca, niewydolności serca po przebytym zawale mięśnia sercowego oraz w z celu zmniejszenia ryzyka zawału serca, udaru mózgu, zgonu.
  • MITRIP tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ramipryl (Ramiprilum)

Wskazania:
- nadciśnienie tętnicze w monoterapii i w leczeniu skojarzonym z innymi lekami obniżającymi ciśnienie
- zastoinowa niewydolność serca
- niewydolność serca po przebytym zawale mięśnia sercowego
- zmniejszanie ryzyka wystąpienia zawału serca, udaru mózgu, zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych lub konieczności wykonywania zabiegu rewaskularyzacji u pacjentów w wieku 55 lat lub starszych

Działanie:
Mitrip zawiera substancję ramipryl, która jest prolekiem. Wchłonięty z przewodu pokarmowego ulega hydrolizie w wątrobie do aktywnej postaci długo działającego inhibitora konwertazy angiotensyny (ACE) - ramiprylatu. Zwiększa się aktywność reninowa osocza i zmniejsza stężenie angiotensyny II i aldosteronu. Rozszerza naczynia obwodowe i zmniejsza opór naczyniowy. Mitrip podany chorym z nadciśnieniem powoduje zmniejszenie ciśnienia tętniczego w pozycji leżącej i stojącej. Działanie hipotensyjne zaczyna się po 1-2 h od przyjęcia leku, a maksymalne działanie hipotensyjne pojawia się po 3-6 h i utrzymuje się co najmniej przez 24 h po zwykłej dawce terapeutycznej. Lek szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i osiąga stężenie maksymalne we krwi po 1 h. Stężenie maksymalne ramiprylatu, występuje po 2-4 h. Okres połowicznego rozpadu wynosi 13-17 h dla dawki 5-10 mg. Ulega niemal całkowitemu rozpadowi, a metabolity są wydalane głównie z moczem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ramipryl, inne składniki preparatu Mitrip lub inny inhibitor ACE
- obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie
- obustronne zwężenie tętnic nerkowych lub jednostronne zwężenie w jednej nerce
- nadmierne obniżenie ciśnienia tętniczego lub niestabilność hemodynamiczna
- ciąża i okres karmienia piersią
- terapie oparte na krążeniu pozaustrojowym, w których krew narażona jest na kontakt z ujemnie naładowanymi powierzchniami (dializa lub hemofiltracja z zastosowaniem niektórych błon wysokoprzepływowych oraz afereza lipoprotein o małej gęstości z użyciem siarczanu dekstranu)
- utrzymujące się obniżone ciśnienie krwi (ciśnienie skurczowe < 90 mmHg)
- ortostatyczne spadki ciśnienia krwi (spadek ciśnienia skurczowego krwi o ≥ 20 mmHg po 1 min w pozycji siedzącej)
- ciężka niewydolność serca (IV klasa NYHA)
- niestabilna choroba wieńcowa
- zagrażające życiu komorowe zaburzenia rytmu serca
- serce płucne
- ze względu na zbyt małe doświadczenie kliniczne, preparatu nie należy stosować w przypadku: nefropatii, leczonej za pomocą steroidów, NLPZ, leków immunomodulujących i cytotoksycznych; dializoterapii; pierwotnej choroby wątroby lub niewydolności wątroby; nie leczonej zdekompensowanej niewydolności serca; u dzieci

Dawkowanie Mitrip:
Lek podaje się doustnie. Dawkę 5 mg podaje się raz na dobę. Dawka maksymalna to 10 mg. Przyjmować codziennie o tej samej porze, niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel