MIRZATEN tabletki

  • MIRTAZEN to preparat leczniczy z grupy antydepresantów, który zawiera w swoim składzie substancję czynną mirtazapinę. Ma ona zastosowanie w leczeniu epizodów dużej depresji.
  • MIRZATEN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
mirtazapina (Mirtazpinum)

Wskazania:
- leczenie epizodów dużej depresji

Działanie:
Mirtazen jest lekiem przeciwdepresyjnym. Substancja czynna mirtazapina jest antagonistą presynaptycznych receptorów α2, zwiększającym neuroprzekaźnictwo noradrenergiczne i serotoninergiczne w OUN. Odpowiada za blokadę receptorów 5-HT2 i 5-HT3. Mirtazapina ma dwa aktywne enancjomery. Enancjomer S(+) blokuje receptory α2 i 5-HT2, enancjomer R(-) blokuje receptory 5-HT3. Lek wykazuje działanie antagonistycze do receptorów H1 przez co ma właściwości sedatywne. Dobrze i szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, przy biodostępności wynoszącej 50% i maksymalne stężenie osiąga we krwi po 1-2 h. Pokarm nie ma wpływu wchłanianie leku. Okres połowicznego rozpadu wynosi 20-40 h. Metabolizm substancji odbywa się głównie na drodze demetylacji i oksydacji, a następnie koniugacji (za pomocą enzymów cytochromu P450: CYP2D6, CYP1A2, CYP3A4). Usuwanie substancji zachodzi wraz z moczem i kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na mirtazapinę lub pozostałe składniki preparatu Mirtazen
- równoczesne stosowanie z inhibitorami MAO

Dawkowanie Mirzaten:
Lek Mirtazen podawany jest doustnie. Dawka początkowa to 15-30 mg, a skuteczna dawka dobowa to 15-45 mg u pacjentów dorosłych. Leczenie może trwać 4-6 miesięcy. Korzystny wpływ leku powinien wystąpić w 2-4 tygodniu leczenia. Nie należy nagle przerywać leczenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel