MIRZATEN Q-TAB tabletki

  • MIRZATEN Q-TAB w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej jest lekiem stosowanym w farmakologicznym leczeniu epizodów ciężkiej depresji.
  • MIRZATEN Q-TAB tabletki
Producent: Krka
Skład: mirtazapina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
mirtazapina (Mirtazpinum)

Wskazania:
- leczeniu epizodów ciężkiej depresji

Działanie:
Mirtazen Q-TAB to preparat przeciwdepresyjny. Mirtazapina to substancja, która jest ośrodkowo działającym antagonistą presynaptycznych receptorów α2, zwiększającym ośrodkowe neuroprzekaźnictwo noradrenergiczne i serotoninergiczne. Ze względu na blokowanie receptorów 5-HT2 i 5-HT3, to receptory 5-HT1 są pośrednikami w pobudzeniu serotonergicznego układu neuroprzekaźnikowego. Enancjomery mirtazapiny mają działanie przeciwdepresyjne: enancjomer S(+) przez blokowanie receptorów α2 i 5-HT2, a enancjomer R(-) przez blokowanie receptorów 5-HT3. Lek działa również uspokajająco ponieważ jest antagonistą receptora histaminowego H1. Dobrze i szybko wchłaniana jest po podaniu doustnym przy biodostępności wynoszącej około 50%. Stężenie maksymalne we krwi występuje po 2 h od podania, a wiązanie z białkami osocza wynosi ok. 85%. Czas połowicznej eliminacji wynosi 20-40 h. Metabolizm zachodzi na drodze procesów demetylacji i oksydacji, a następnie sprzęgania. Wydalanie substancji zachodzi wraz z moczem i kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na mirtazapinę lub pozostałe składniki preparatu Mirtazen Q-TAB
- równoczesne stosowanie z inhibitorami MAO

Dawkowanie Mirzaten Q-Tab:
Preparat podawany jest doustnie. U dorosłych stosowana dawka skuteczna to 15-45 mg. Dawkę 45 mg stosuje się już po leczeniu niższymi dawkami. Leczenie mirtazapiną trwa co najmniej 6 miesięcy przy czym nie zaleca się nagłego odstawiania leku w celu uniknięcia efektów odstawiennych. Korzystny wpływ leku powinien wystąpić w 2-4 tygodniu leczenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel