METHOTREXAT-EBEWE iniejkcje

  • METHOTREXAT-EBEWE w postaci iniekcji stosowany w nowotworach złośliwych (ostra białaczka limfoblastyczna (ALL), nieziarniczy chłoniak złośliwy, rak piersi, jądra, jajnika, nabłoniak kosmówkowy złośliwy i inne) oraz w opornej na leczenie łuszczycy.
  • METHOTREXAT-EBEWE iniejkcje
Producent: Ebewe
Skład: metotreksat
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
metotreksat (Methotrexatum)

Wskazania:
- w nowotworach złośliwych: ostra białaczka limfoblastyczna (ALL) włącznie z białaczką oponową, nieziarniczy chłoniak złośliwy, rak piersi, rak jądra, rak jajnika, nowotwory głowy i szyi, drobnokomórkowy raka płuca, nabłoniak kosmówkowy złośliwy, mięsaki kości
- oporna na leczenie łuszczyca

Działanie:
Methotrexat-Ebewe jest cytostatykiem z grupy antymetabolitów. Zaburza syntezę kwasów nukleinowych, dzięki czemu doprowadza do śmierci komórek, głównie szybko rosnących (komórki nowotworowe, szpiku, płodowe, błony śluzowej jamy ustnej, jelita cienkiego, pęcherza moczowego). Po podaniu parenteralnym lek wchłania się zwykle całkowicie. Stężenie maksymalna przy podaniu domięśniowym osiągane jest po 30 - 60 minutach. W surowicy metotreksat wiąże się z białkami w 50%. Lek podany parenteralnie nie przenika w ilościach terapeutycznych przez barierę krew-płyn mózgowo-rdzeniowy. Okres półtrwania substancji czynnej wynosi od 3 do 10 godzin u pacjentów leczonych z powodu łuszczycy lub otrzymujących niskodawkową terapię przeciwnowotworową (mniej niż 30 mg/m2 pc.). Natomiast przy dużych dawkach faza eliminacji wynosi od 8 do 15 godzin. Usuwanie zachodzi przez nerki w postaci niezmienionej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na metotreksat lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku Methotrexat-Ebewe
- ciąża i okres karmienia piersią
- ciężkie zaburzenia czynności nerek
- ciężkie zaburzenia wątroby (w tym zwłóknienie, marskość i zapalenie wątroby)
- zaburzenia czynności szpiku kostnego (leukopenia, małopłytkowość, niedokrwistość)
- ciężkie ostre lub przewlekłe zakażenia, takie jak: gruźlica i zakażenie wirusem HIV
- nadużywanie alkoholu
- owrzodzenia jamy ustnej
- czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy

Dawkowanie Methotrexat Ebewe:
Preparat podaje się w zależności od rozpoznania klinicznego choroby i sposobu leczenia. Może to być podanie domięśniowe, dożylne (bolus lub wlew), dokanałowe lub dotętnicze. Dawki opierają się na masie ciała lub jego powierzchni, z wyjątkiem podania dokanałowego (dawka maksymalna to 15 mg). Zwykle podaje się do 150 mg w dawkach podzielonych przez 12-24 h. W terapii łuszczycy zalecana dawka początkowa wynosi 2,5 mg 3 razy w tygodniu, z zachowaniem co najmniej 12 godzinnych przerw lub 7,5 mg raz w tygodniu

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel