METFORMIN GALENA tabletki

  • METFORMIN GALENA stosowany jest w leczeniu pacjentów z cukrzycą typu 2. Leczenie dorosłych chorych, u których nie uzyskano odpowiedniej kontroli glikemii lub jako terapia dodatkowa.
  • METFORMIN GALENA tabletki
Producent: Galena
Kategoria:Cukrzyca
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek metforminy (Metformini hydrochloridum)

Wskazania:
- cukrzyca niezależna od insuliny (typu 2)

Działanie:
Metformin Galena jest doustnym preparatem przeciwcukrzycowym, który zmniejsza stężenie glukozy we krwi nie tylko na czczo ale też po posiłku. Nie prowadzi do hipoglikemii, ponieważ nie pobudza wydzielania insuliny. Substancja czynna działa zmniejszając wytwarzanie glukozy w wątrobie poprzez hamowanie glukoneogenezy i glikogenolizy. Zwiększa wrażliwość komórek mięśniowych na insulinę, zwiększa obwodowy wychwyt glukozy i jej zużycie oraz opóźnia wchłanianie glukozy w jelitach. Korzystnie wpływa na metabolizm lipidów zmniejszając stężenie cholesterolu całkowitego, frakcji LDL i triglicerydów. Lek nie wchłania się całkowicie, osiąga biodostępność 50-60%. Stężenie maksymalne występuje 2,5 h od podania. Pokarm wpływa nieznacznie niekorzystnie na czas wchłaniania leku. Metformina przenika do erytrocytów. Czas połowicznego rozpadu wynosi ok. 6,5 h. Usuwanie zachodzi w postaci nie zmienionej przez nerki oraz w 20-30% dawki z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na chlorowodorek metforminy lub którykolwiek inny składnik preparatu Metformin Galena
- ostre lub przewlekłe choroby mogące być przyczyną niedotlenienia tkanek takie jak :niewydolność serca lub niewydolność oddechowa, niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego, wstrząs
- niewydolność wątroby, ostre zatrucie alkoholem, alkoholizm
- karmienie piersią
- stosowanie u dzieci
- cukrzycowa kwasica ketonowa, stan przedśpiączkowy w cukrzycy
- niewydolność nerek (klirens kreatyniny <60 ml/min)
- ryzyko niewydolności nerek (odwodnienie, ciężkie zakażenie, wstrząs, donaczyniowe podanie środków kontrastujących zawierających jod)

Dawkowanie Metformin Galena:
Lek przyjmuje się doustnie w trakcie posiłku lub po posiłku. Preparat można stosować monoterapii lub w skojarzeniu z innymi doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi. Stosuje się 2-3 razy na dobę, a po upływie 10-15 dni należy ustalić dawkę na podstawie poziomu glukozy we krwi. Dawka dobowa leku to 3 g. Kojarząc preparat z insuliną można uzyskać lepszą kontrolę stężenia glukozy we krwi.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel