METRONIDAZOL Polpharma tabletki

  • METRONIDAZOL to preparat stosowany do zapobiegania i leczenia zakażeń wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na metronidazol, w rzęsistkowicy układu moczowo-płciowego, w bakteryjnym zapaleniu pochwy, pełzakowicy, lambliozy, zakażenia okołozębowe.
  • METRONIDAZOL Polpharma tabletki
Producent: Polpharma
Kategoria:Pozostałe
Skład: metronidazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
metronidazol (Metronidazolum)

Wskazania:
- zakażenia wywołane przez drobnoustroje wrażliwe na metronidazol
- zapobieganie zakażeniom pooperacyjnym spowodowanych bakteriami beztlenowymi
- leczniczo w zakażeniach spowodowanych bakteriami beztlenowymi (posocznica, bakteriemia, zapalenie otrzewnej, ropień mózgu, zapalenie płuc, zapalenie szpiku, gorączka połogowa, ropień w obrębie miednicy mniejszej, zapalenie przymacicza, zakażenia ran po zabiegach chirurgicznych)
- ostre wrzodziejące zapalenie dziąseł
- ostre zakażenia okołozębowe
- owrzodzenia kończyn dolnych i odleżyny
- w skojarzeniu z innymi zalecanymi lekami w leczeniu wrzodu trawiennego z jednoczesnym zakażeniem Helicobacter pylori
- rzęsistkowica układu moczowo-płciowego
- bakteryjne zapalenie pochwy
- pełzakowica (ameboza)
- giardiaza (lamblioza)

Działanie:
Metronidazol to chemioterapeutyk, pochodna 5-nitroimidazolu o działaniu przeciwpierwotniakowym i przeciwbakteryjnym. Działa poprzez rozrywanie łańcucha DNA organizmów beztlenowych i ubogich w tlen. Działa silnie bakteriobójczo na bakterie beztlenowe, m.in. z rodzaju Bacteroides (łącznie z grupą Bacteroides fragilis), Fusobacterium, Eubacterium, Clostridium, Peptococcus, Peptostreptococcus. Działa na pierwotniaki: Trichomonas vaginalis, Giardia lamblia, Entamoeba histolytica, Balantidium coli. Substancja ta nie wpływa jednak na bakterie tlenowe, względne beztlenowce, grzyby i wirusy. Z przewodu pokarmowego wchłania się szybko i osiąga stężenie maksymalne w 1-3 h, wiążąc się z białkami osocza w 20%. Metronidazol przenika do tkanek i płynów ustrojowych (żółci, kości, śliny, płynu trzewnego, płynu nasiennego, wydzieliny pochwowej, płynu mózgowo-rdzeniowego, tkanki mózgu i wątroby) oraz do mleka matki i łożyska. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a okres połowicznego rozpadu to 6-8 h. Wydalanie zachodzi głównie z moczem i częściowo z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na metronidazol, inne pochodne 5-nitroimidazolu lub inne składniki preparatu Metronidazol
- I trymestr ciąży

Dawkowanie Metronidazol:
Lek podaje się doustnie. Dawka i schemat dawkowania ustala lekarz w zależności od schorzenia i jego ciężkości. Można przyjmować niezależnie od posiłków. Dawki dobowe wahają się w granicach od 250 do 2000 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel