MILUKANTE tabletki powlekane

  • MILUKANTE w postaci tabletek do rozgryzania ma zastosowanie pomocnicze w leczeniu pacjentów z astmą przewlekłą, w leczeniu pacjentów z łagodną astmą od 2-14 lat zamiast kortykosteroidów oraz w zapobieganiu astmie powysiłkowej.
  • MILUKANTE tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sól sodowa montelukastu (Montelukastum natricum)

Wskazania:
- jako lek pomocniczy w astmie u pacjentów z astmą przewlekłą o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu (gdy efekty leczenia wziewnymi kortykosteroidami i stosowanymi doraźnie krótko działającymi β-agonistami są niezadowalające)
- w wieku od 2 do 14 lat z astmą przewlekłą o łagodnym nasileniu (gdy nie wymaga się stosowania kortykosteroidów)
- u pacjentów od 15 lat do łagodzenia objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa
- zapobieganie astmie, w której skurcz oskrzeli wywołany jest głównie przez wysiłek fizyczny

Działanie:
Preparat Milukante jest lekiem przeciwastmatycznym stosowanym ogólnie, wysoce selektywnym antagonistą cysteinylowego receptora leukotrienowego CysLT1. Substancja czynna hamuje skurcz oskrzeli wywołany wdychaniem LTD4 - leuktrienów cysteinylowych - eikozanoidów wykazujących silne działanie zapalne. 2 h po podaniu leku obserwuje się rozszerzenie oskrzeli. Monteleukast odpowiada za hamowanie wczesnej i późnej reakcji skurczowej oskrzeli po ekspozycji na alergen. Obniża stężenie granulocytów kwasochłonnych we krwi obwodowej, a także eozynofilów w drogach oddechowych i we krwi obwodowej, poprawia kliniczną kontrolę astmy. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego. Podanie dorosłym na czczo tabletek do rozgryzania i żucia 5 mg stężenie maksymalne w osoczu osiągane jest po 2 h, przy biodostępności 73% (posiłek obniża do 63%). Z białkami osocza monteleukast wiąże się w ponad 99%. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie głównie z żółcią.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na montelukast lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Milukante

Dawkowanie Milukante:
Lek podaje się doustnie. Tabletki do rozgryzania i żucia stosuje się najczęściej u dzieci w wieku 6-14 lat. Podaje się jedną tabletkę raz na dobę wieczorem. Przyjmować 1 h przed lub 2 h po posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel