MIRTAGEN tabletki rozpuszczalne

  • MIRTAGEN to preparat leczniczy z grupy antydepresantów zawierający w składzie substancję czynną mirtazapinę, która jest stosowane w leczeniu epizodów dużej depresji.
  • MIRTAGEN tabletki rozpuszczalne
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
mirtazapina (Mirtazpinum)

Wskazania:
- leczenie epizodów dużej depresji

Działanie:
Mirtagen jest lekiem przeciwdepresyjnym. Substancja czynna mirtazapina to antagonista presynaptycznych receptorów α2, zwiększający neuroprzekaźnictwo noradrenergiczne i serotoninergiczne w OUN. Blokuje receptory 5-HT2 i 5-HT3. Mirtazapina ma dwa aktywne enancjomery. Enancjomer S(+) blokuje receptory α2 i 5-HT2, enancjomer R(-) blokuje receptory 5-HT3. Substancja działa antagonistycznie na receptory H1 przez co ma właściwości sedatywne. Dobrze i szybko wchłania się z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym, a biodostępność wynosi około 50% i maksymalne stężenie osiąga we krwi po 1-2 h. Pokarm nie ma wpływu wchłanialność leku. Czas połowicznego rozpadu wynosi 20-40 h. Biotransformacja odbywa się głównie na drodze demetylacji i oksydacji, a następnie koniugacji (za pomocą enzymów cytochromu P450: CYP2D6, CYP1A2, CYP3A4). Eliminacja substancji zachodzi wraz z moczem i kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na mirtazapinę lub pozostałe składniki preparatu Mirtagen

Dawkowanie Mirtagen:
Preparat podawany jest doustnie. U dorosłych dawka początkowa to 15-30 mg, a skuteczna dawka dobowa to 15-45 mg. Przyjmować w jednej dawce wieczorem lub w dawkach podzielonych w ciągu dnia. Leczenie może trwać 4-6 miesięcy. Korzystny wpływ leku powinien wystąpić w 2-4 tygodniu leczenia. Tabletka szybko rozpada się w ustach. Nie należy nagle przerywać leczenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel