MIRAVIL tabletki

  • MIRAVIL to preparat stosowany w leczeniu ciężkiej depresji, zaburzeń lękowych z napadami lęku, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, fobii społecznych oraz zaburzeń stresowo-pourazowych (PTSD).
  • MIRAVIL tabletki
Producent: Orion
Skład: sertralina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
sertralina (Sertralinum)

Wskazania:
- leczenie epizodów ciężkiej depresji
- zapobieganie nawrotom epizodów ciężkiej depresji
- leczenie zaburzeń lękowych z napadami lęku (lęk paniczny) z agorafobią lub bez agorafobii
- leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (ZO-K) u dorosłych i pacjentów pediatrycznych w wieku 6-17 lat
- leczenie fobii społecznych
- leczenie zaburzeń stresowo-pourazowych tzw. post-traumatic stress disorder (PTSD)

Działanie:
Miravil jest lekiem przeciwdepresyjnym - selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Nie działa pobudzająco, uspokajająco, przeciwcholinergicznie oraz kardiotoksycznie, a także nie ma wpływu na psychomotorykę. Nie ma powinowactwa do innych receptorów, nie uzależnia. Lek podawany doustnie przez 14 dni, osiągał maksymalne stężenie we krwi po 4,5-8,4 h. Wchłanialność sertraliny wynosi około 70%, biodostępność jest nie największa z powodu efektu pierwszego przejścia, a z białkami osocza wiąże się w 98%. Intensywny metabolizm zachodzi w wątrobie za pośrednictwem CYP3A4, z ograniczonym udziałem CYP2D6. Okres połowicznego rozpadu sertraliny w końcowej fazie eliminacji wynosi ok. 26 h, a N-demetylosertraliny wynosi 62-104 h. Eliminacja zachodzi z moczem i z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na sertralinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku Miravil
- jednoczesne stosowanie nieodwracalnych inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), stosowanie co najmniej 14 dni od zakończenia leczenia nieodwracalnym inhibitorem MAO oraz 7 dni przed rozpoczęciem leczenia MAO
- jednoczesne stosowanie pimozydu

Dawkowanie Miravil:
Lek podaje się doustnie. U dorosłych leczenie rozpoczyna się od dawki 50 mg na dobę aż do dawki 200 mg na dobę. Dzieci 13-17 lat: dawka początkowa 50 mg/dobę; 6-12 lat: dawka początkowa 25 mg/dobę - po upływie tygodnia dawkowanie można zwiększyć do 50 mg/dobę. Nie stosować poniżej 6 roku życia. Czas leczenia w depresji to co najmniej 6 miesięcy. Nie przerywać nagle leczenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel