IBUM DLA DZIECI 125mg x 10 czopków

  • Ibuprofen (substancja czynna leku) jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Produkt leczniczy Ibum Dla Dzieci 125mg ma postać praktycznych w aplikacji czopków doodbytniczych.
  • IBUM DLA DZIECI 125mg x 10 czopków
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 21707
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
16,25 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibum Dla Dzieci 125mg:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Jeden czopek zawiera 125mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: Witepsol S58.

Działanie Ibum Dla Dzieci 125mg:

Rekomendowany do stosowania lek w postaci czopków doodbytniczych. Produkt leczniczy Ibum Dla Dzieci 125mg wskazany jest do krótkotrwałego stosowania w leczeniu stanów gorączkowych i bólów różnego pochodzenia (nasilenie słabe i umiarkowane). Zawarta w leku substancja czynna – ibuprofen – działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibum Dla Dzieci 125mg wskazany do stosowania w leczeniu stanów gorączkowych różnego pochodzenia (np. w przebiegu grypy i przeziębienia, w przebiegu odczynu poszczepiennego), bólów różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu (np. bóle głowy; gardła; mięśni – np. w przebiegu zakażeń wirusowych; zębów – także po zabiegach stomatologicznych, bolesne ząbkowanie; stawów, kości – np. po urazach narządu ruchu; bólów po urazach tkanek miękkich; bólów pooperacyjnych; bólów uszu – np. w stanach zapalnych ucha środkowego).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy omówić z lekarzem, przy czym: w pierwszym i drugim trymestrze nie jest zalecane stosowanie leku, w trzecim trymestrze stosowanie leku jest przeciwwskazane. Osoby z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek powinny omówić z lekarzem możliwość stosowania leku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku czynnej lub przebytej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, perforacji, krwawienia (także objawów występujących po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Nie stosować w przypadku, gdy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały objawy alergii (np. katar, pokrzywka, duszność, astma oskrzelowa). Nie stosować równocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek, serca. Nie stosować w przypadku krwawienia w mózgu i innych krwawień. Nie stosować w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi, skazy krwotocznej, zaburzeń wytwarzania krwi o nieznanej przyczynie. Nie stosować w przypadku odwodnienia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia, o masie ciała poniżej 12,5kg.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku osób w podeszłym wieku, które stosują ten lek, występuje większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Stosowanie leku jest związane z nieznacznym wzrostem ryzyka udaru lub zawału. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem: objawy krwawienia z przewodu pokarmowego – silny ból brzucha, czarne stolce, krwawe wymioty lub cząsteczki o ciemnej barwie, które przypominają fusy kawy; objawy rzadkich, ale poważnych reakcji alergicznych – nasilenie astmy, niewyjaśnione świszczenie lub duszność, obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w oddychaniu, kołatania serca, spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu (te objawy mogą wystąpić już po pierwszym zastosowaniu leku). W przypadku następujących objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem: ciężkie reakcje skórne – wysypka obejmująca całe ciało, złuszczanie, powstawanie pęcherzy i odpadanie płatów skóry. Inne możliwe działania niepożądane: często – zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia; niezbyt często – zapalenie żołądka, jelita grubego i nasilenie choroby Crohna (zapalna choroba jelit), bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, zaburzenia widzenia, wrzody żołądka, które mogą krwawić lub pękać, owrzodzenie jamy ustnej i/lub obrzęk i podrażnienie ust, reakcje nadwrażliwości z wysypką i świądem, ataki astmy (z możliwym spadkiem ciśnienia krwi); rzadko – szumy uszne (dzwonienie w uszach); bardzo rzadko – zapalenie przełyku lub trzustki, niedrożność jelit, ciężkie reakcje skórne, w tym wysypka z zaczerwienieniem i pęcherze, które mogą się łuszczyć i którym towarzyszy gorączka, dreszcze i bóle mięśni, złe samopoczucie, zespół Stevensa-Johnsona; w wyjątkowych przypadkach wystąpiły ciężkie zakażenia skóry w trakcie ospy (ospa wietrzna), zmniejszone oddawanie moczu oraz obrzęk (możliwa ostra niewydolność nerek lub stan zapalny); uszkodzenia nerek lub zwiększenie stężenia mocznika we krwi (pierwszymi objawami są zmniejszone oddawanie moczu, zmętnienie moczu, krew w moczu, ból pleców, możliwy obrzęk nóg i ogólne złe samopoczucie), problemy dotyczące wytwarzania krwinek (pierwsze objawy to gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenie jamy ustnej, objawy grypopodobne, silne zmęczenie, krwawienia z nosa i skóry, niewyjaśnione lub nietypowe siniaki), reakcje psychotyczne i depresja, pogorszenie stanu zapalnego z powodu zakażenia (jeśli wystąpią objawy zakażenia lub nasilają się w trakcie stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem), obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał serca, zaburzenia czynności wątroby lub zapalenie wątroby; niewydolność lub uszkodzenie wątroby, zwłaszcza podczas długotrwałego stosowania, objawiające się zażółceniem skóry i oczu lub jasnym stolcem i ciemnym moczem, bardzo rzadko podczas stosowania ibuprofenu obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowych wraz ze sztywnością karku, bóle głowy, złe samopoczucie, gorączkę lub zaburzenia świadomości; pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, choroba mieszana tkanki łącznej) są bardziej narażeni na wystąpienie działań niepożądanych.

Dawkowanie czopków Ibum Dla Dzieci 125mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Stosować doodbytniczo. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu – 20-30mg/kg masy ciała podawana w 3-4 dawkach. Dzieci o masie ciała 12,5-17kg (od 2. do 4. roku życia): dawka początkowa jeden czopek (125mg), w razie konieczności: jeden czopek co 6-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa: 3 czopki (375mg). Dzieci o masie ciała 17-20,5kg (od 4. do 6. roku życia): dawka początkowa jeden czopek (125mg), w razie konieczności: jeden czopek co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa: 4 czopki (500mg). Leku nie należy stosować częściej niż co 6 godzin. Nie należy przekraczać zalecanych dobowych dawek. Lek wskazany do stosowania doraźnego, w przypadku utrzymywania się lub nasilania objawów należy skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel