MIZODIN tabletki

  • MIZODIN to preparat stosowany w leczeniu napadów padaczkowych uogólnionych toniczno-klonicznych, nocnych mioklonicznych, częściowych złożonych i częściowych prostych w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi.
  • MIZODIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
prymidon (Primidonum)

Wskazania:
Leczenie skojarzone z innymi lekami przeciwdrgawkowymi lub w monoterapii napadów padaczki:
- uogólnionych toniczno-klonicznych (grand mal)
- nocnych mioklonicznych
- częściowych złożonych (psychomotorycznych)
- częściowych prostych

Działanie:
Preparat Mizodin jest lekiem przeciwdrgawkowym o nieznanym mechanizmie działania (prawdopodobnie działa na transport jonów przez błonę komórkową komórek nerwowych). Nie tylko prymidon, ale też i jego aktywne metabolity - fenobarbital oraz amid kwasu fenyloetylomalonowego (PEMA) wykazują działanie przeciwdrgawkowe (wykazują synergizm). Mizodin wchłania się szybko i na ogół całkowicie po podaniu doustnym, a jego biodostępność wynosi 90-100%. Stężenie maksymalne we krwi osiąga po około 3 h. Prymidon przenika przez barierę krew-mózg, przez barierę łożyskową i do mleka kobiet karmiących piersią. Cza połowicznego rozpadu prymidonu wynosi 3-23 h, a jego metabolitów odpowiednio 75-126 h (fenobarbital) i 10-25 h (PEMA). Fenobarbital wiąże się z białkami osocza w ok. 50%. Prymidon jest usuwany w postaci nie zmienionej wraz z moczem w 40%.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na prymidon, barbiturany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Mizodin
- ostra przerywana porfiria (metabolit prymidonu - fenobarbital wpływa na enzym biorący udział w syntezie porfiryny)

Dawkowanie Mizodin:
Lek podaje się doustnie. Dawka dla dorosłych i dzieci powyżej 9 roku życia wynosi 125 mg przez pierwsze 3 dni (wieczorem), kolejne 3 dni 2 razy po 125 mg, po 6 dniach 125 mg 3 razy na dobę, a od 10 dnia leczenia stosuje się 250 mg 3 razy na dobę. Nie przekraczać dawki dobowej 1500 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel