MYCOSYST kapsułki

  • MYCOSYST jest lekiem zawierającym flukonzaol stosowanym w leczeniu zakażeń grzybiczych błon śluzowych, grzybic skóry, w kandydozach narządów płciowych, kandydozach układowych oraz w zapobieganiu zarażenia grzybicą u osób ze zmniejszoną odpornością.
  • MYCOSYST kapsułki
Producent: Gedeon Richter
Skład: flukonazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
flukonazol (Fluconazolum)

Wskazania:
- drożdżakowe zakażenia błon śluzowych w tym zakażenia gardła, przełyku
- kokcydioidomykozy
- inwazyjne kandydozy
- onychomikoza (grzybica paznokci)
- w zapobieganiu przy osłabieniu organizmu
- kandydozy dróg moczowych
- przewlekłe kandydozy jamy ustnej (zapalenie jamy ustnej)
- łupież pstry
- kryptokokowe zapalenie opon mózgowych

Działanie:
Mycosyst jest preparatem przeciwgrzybiczym zawierającym tiazolową pochodną flukonazol. Działa poprzez hamowanie zależnej od cytochromu P-450 demetylacji 14 alfa-lanosterolu, który stanowi ważne ogniwo biosyntezy ergosterolu grzyba. Wykazuje działanie przeciwgrzybicze na szczepy Candida. Oporne są szczepy C. krusei. Działa też na Cryptococcus neoformans i Cr. gattii oraz na endemiczne pleśni Blastomyces dermatiditis, Coccidioides immitis, Histoplasma capsulatum i Paracoccidioides brasiliensis. Dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego osiągając w osoczu stężenie 90% (max. stężenie po 0,5-1,5 h po przyjęciu). Lek nie wpływa na wchłanialność leku. Z białkami osocza wiąże się w 11-12%. Substancja dobrze przenika do wszystkich płynów organizmu. U pacjentów z grzybiczym zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych stężenia flukonazolu w płynie mózgowo-rdzeniowym sięgają 80% stężenia w osoczu. Metabolizm leku jest niewielki. Jest inhibitorem CYP2C9, CYP3A4 oraz CYP2C19. Czas połowicznego rozpadu flukonazolu w osoczu wynosi ok. 30 h. Eliminacja zachodzi wraz z moczem, a 80% dawki występuje w moczu w postaci niezmienionej.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na flukonazol lub inne substancje pomocnicze preparatu Mycosyst
- jednoczesne podawanie z terfenadyną, pimozydem, cyzaprydem, astemizolem

Dawkowanie Mycosyst:
Lek podaje się doustnie. Najczęściej stosowane dawki 50-400 mg są zależne od choroby i ustala je lekarz. U dzieci w przedziale 6 miesięcy do 13 lat nie przekraczać dawki 400 mg. Czasem preparat należy stosować przez kilka tygodni by uzyskać zadowalające efekty.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel