MYCOPHENOLATE MOFETIL APOTEX kapsułek

  • MYCOPHENOLATE MOFETIL APOTEX to preparat leczniczy stosowany w skojarzeniu z cyklosporyną i glikokortykosteroidami w profilaktyce ostrego odrzucania przeszczepów u biorców alogenicznych przeszczepów nerek, serca lub wątroby.
  • MYCOPHENOLATE MOFETIL APOTEX kapsułek
Producent: Apotex
Kategoria:Pozostałe
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
mykofenolan mofetylu (Mycophenolas mofetil)

Wskazania:
- w profilaktyce ostrego odrzucania przeszczepów u biorców alogenicznych przeszczepów nerek, serca lub wątroby w skojarzeniu z cyklosporyną i glikokortykosteroidami

Działanie:
Preparat jest lekiem immunosupresyjnym - 2-morfolinoetylowy ester kwasu mykofenolowego (MPA). Jest to silny, selektywny, niekompetycyjny i odwracalny inhibitor dehydrogenazy inozynomonofosforanu. Odpowiada za hamowanie syntezy de novo nukleotydów guaninowych bez wbudowywania się w strukturę DNA, a od tego zależy proliferacja limfocytów T oraz B. Z tego względu MPA wywiera silniejsze działanie cytostatyczne na limfocyty niż na inne komórki. Lek szybko i całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego, a następnie ulega całkowitemu metabolizmowi do aktywnego kwasu mykofenolowego (MPA). Biodostępność wynosi ok. 94%, a pokarm nie wpływa na stopień wchłaniania mykofenolanu mofetylu, jednak maksymalne stężenie MPA zmniejszone jest o 40% w obecności pokarmu. Z białkami krwi wiąże się w 97%. Metabolizm zachodzi głównie przy udziale glukuronylotransferazy do fenolowego glukuronidu kwasu mykofenolowego (MPAG), który nie posiada aktywności farmakologicznej. Eliminacja leku zachodzi w 93% dawki wraz z moczem, a w 6% z kałem. Około 87% podanej dawki jest wydalane z moczem w postaci MPAG.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na mykofenolan mofetylu, kwas mykofenolowy lub pozostałe składniki preparatu MYCOPHENOLATE MOFETIL APOTEX
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Mycophenolate Mofetil Apotex:
Leczenie tym lekiem powinno być prowadzone przez specjalistów z dziedziny transplantologii. Lek podawany jest doustnie. Dawka jest zależna od rodzaju przeszczepianego narządu. Tabletek nie rozgryzać.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel