MST CONTINUS tabletki

  • MST CONTINUS to morfina w postaci tabletek powlekanych stosowana w średnio natężonych i silnych bólach nie ustępujących po lekach przeciwbólowych o słabszym działaniu oraz w bólach pooperacyjnych od drugiego dnia po operacji.
  • MST CONTINUS tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
siarczan morfiny (Morphine sulphate)

Wskazania:
- w średnio natężonych i silnych bólach nie ustępujących po lekach przeciwbólowych o słabszym działaniu
- w zwalczaniu silnych bólów pooperacyjnych od drugiego dnia po operacji

Działanie:
MST Continus to opioidowy lek przeciwbólowy, który jest wybiórczym agonistą receptorów opioidowych (silny agonista receptorów mi, słabszy receptorów kappa i delta). Morfina działa przede wszystkim przeciwbólowo i uspokajająco. System zmodyfikowanego uwalniania substancji czynnej zmniejsza szybkość wchłaniania, ale nie zmniejsza dostępności biologicznej (stosowanie co 12 h). Biodostępność leku wynosi od 20% do 75%. Maksymalne stężenie w surowicy krwi osiągane jest po 10-30 minutach. Morfina wiąże się z białkami osocza w 40%, dobrze przenika do tkanek, słabo do OUN. Metabolizm zachodzi w wątrobie do czynnego metabolitu - morfino-6-monoglukuronianu (M6G), kumulującego się przy wielokrotnych podaniach, oraz morfino-3-monoglukuronianu (M3G). Czas połowicznego rozpadu w surowicy wynosi 2,5-3 h. Czas działania leku (u pacjentów, u których nie wystąpiła tolerancja) wynosi ok. 12 h. Eliminacja zachodzi w 85% przez nerki, w 9-12% w postaci niezmienionej, w 7-10% - z żółcią.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na siarczan morfiny lub na którykolwiek ze składników produktu MST Continus
- niewyrównana niewydolność oddechowa
- niekontrolowane drgawki
- nie stosować morfiny z inhibitorami MAO, ani w ciągu dwóch tygodni od zaprzestania stosowania inhibitorów MAO
- zespół ostrego brzucha
- podejrzenie niedrożności jelit
- ostre choroby wątroby
- równoczesne stosowanie leków agonistów i antagonistów morfiny
- karmienie piersią

Dawkowanie MST Continus:
Lek podaje się doustnie, co 12 godzin. Dawki leku dobiera się indywidualnie w zależności od siły bólu i wieku pacjenta. Dawka 10 mg stosowana jest u pacjentów z małą masą ciała na początku leczenia. Tabletki należy połykać w całości; nie wolno ich dzielić, gryźć, kruszyć, ponieważ może dojść do natychmiastowego uwolnienia morfiny i przyjęcia dawki potencjalnie toksycznej. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel