MOZARIN tabletki

  • MOZARIN to farmaceutyk mający zastosowanie w leczeniu poważnych epizodów depresyjnych, zaburzeń lękowych z napadami lęku z agorafobią lub bez agorafobii, w leczeniu fobii społecznych oraz zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych.
  • MOZARIN tabletki
Producent: Adamed
Skład: escitalopram
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
escitalopram (Escitalopramum)

Wskazania:
- w ciężkich zaburzeniach depresyjnych
- w zaburzeniach lękowych i napadach paniki z agorafobią lub bez agorafobii (lęk przed wychodzeniem z domu, lęk przed otwartymi przestrzeniami)
- w leczeniu fobii społecznych (lęk przed kontaktami z ludźmi)
- w zaburzeniach lękowych uogólnionych
- w zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych (natrętne myśli lub czynności)

Działanie:
Lek Mozarin zawiera substancję czynną escytalopram, która jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (5-HT) o wysokim powinowactwie do pierwotnego miejsca wiązania. Nie ma lub wykazuje bardzo niewielkie powinowactwo do innych receptorów. Po podaniu doustnym wchłania się niemal całkowicie, niezależnie od pokarmu, przy biodostępności wynoszącej 80%. Stężenie maksymalne we krwi osiąga w ciągu 4h. Substancja jest metabolizowana przez wątrobę do dwóch aktywnych metabolitów. Wspólnie z escytalopramem wiążą się z białkami osocza w mniej niż 80%. Czas połowicznego rozpadu escytalopramu to ok. 30h. Eliminacja zachodzi przez układ moczowy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na escytalopram lub którykolwiek z pozostałych składników leku Mozarin
- kojarzenie escytalopramu z odwracalnymi, nieselektywnymi inhibitorami monoaminooksydazy lub odwracalnymi inhibitorami MAO-A
- jednoczesne leczenie nieselektywnymi, nieodwracalnymi inhibitorami MAO (selegilina)
- spożywanie alkoholu
- karmienie piersią
- wrodzone zaburzenia rytmu serca lub stwierdzenie epizodów zaburzeń rytmu serca
- kojarzenie z substancjami wydłużającymi odstęp QT
- niektóre leki przeciwhistaminowe (astemizol, mizolastyna)

Dawkowanie Mozarin:
Mozarin podaje się doustnie. Dawkę leku ustala indywidualnie lekarz w zależności od choroby. W epizodach ciężkiej depresji stosuje się przeważnie 10 mg raz na dobę (maksymalna dawka to 20 mg). Przy czym okres leczenia pacjenta trwa co najmniej 6 miesięcy. W leczeniu fobii społecznych dawkę rozpoczyna się od 10 mg raz na dobę, a po poprawieniu się stanu chorego można zmniejszyć do 5 mg luz zwiększyć do 20 mg stosownie do reakcji pacjenta. Przy czym zaleca się terapię co najmniej 3-miesięczną. W zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych podaje się dawkę 10 mg raz na dobę, którą można zwiększyć do 20 mg. Czas leczenia kontynuuje się tak długo aż lekarz stwierdzi ustąpienie objawów. Zespół lęku napadowego z agorafobią lub bez agorafobii leczymy w pierwszym tygodniu dawką początkową 5 mg raz na dobę, a później zwiększamy dawki do 10 mg na dobę. Leczenie trwa kilka miesięcy. Po zakończonym leczeniu escytalopram odstawia się stopniowo przez dwa tygodnie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel