MORFEO kapsułki

  • MORFEO jest lekiem nasennym i uspokajającym stosowanym krótkotrwale w leczeniu bezsenności objawiającej się trudnością w zasypianiu ale tylko w ciężkich zaburzeniach.
  • MORFEO kapsułki
Producent: Adamed
Skład: zaleplon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
zaleplon (Zaleplonum)

Wskazania:
- krótkotrwałe leczenie bezsenności, która objawia się trudnością w zasypianiu (tylko w ciężkich zaburzeniach, uniemożliwiających prowadzenie normalnego trybu życia)

Działanie:
Morfeo jest lekiem nasennym z grupy pirazolopirimidyn. Wiąże się z benzodiazepinowym receptorem GABAA w OUN. Zaleplon doprowadza do zahamowania przewodzenia neuronalnego, a w następstwie wywołania działania nasennego, sedatywnego, przeciwlękowego, przeciwdrgawkowego i amnestycznego. Lek podany doustnie wchłania się szybko i prawie całkowicie (co najmniej 71%). Stężenie maksymalne w osoczu osiąga w ciągu 0,5-1 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie (tzw. efekt pierwszego przejścia), a jego biodostępność wynosi około 30%. Z białkami osocza wiąże się w 45-65%. Metabolity wydalane są z moczem (32% dawki), natomiast 17% leku wydalane jest z kałem. Mniej niż 1% zaleplonu wydalane jest w postaci nie zmienionej. Okres połowicznego rozpadu substancji jest stosunkowo krótki i wynosi około 1 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na zaleplon lub inne składniki preparatu Morfeo
- ciężka niewydolność wątroby
- zespół bezdechu sennego
- miastenia
- ciężka niewydolność oddechowa
- stosowanie poniżej 18 roku życia

Dawkowanie Morfeo:
Leczenie powinno trwać najkrócej jak to jest możliwe, a maksymalnie przez 2 tygodnie. Podaje się 1 tabletkę bezpośrednio przed snem. Nie przyjmować w czasie lub po posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel