MONURAL granulat

  • MONURAL jest preparatem w postaci granulatu stosowanym w leczeniu oraz zapobieganiu zakażeniom dróg moczowych, zapalenia pęcherza moczowego oraz w obfitym bezobjawowym bakteriomoczu.
  • MONURAL granulat
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
trometamol, fosfomycyna (Trometamolum, Fosfomycin)

Wskazania:
- w ostrych niepowikłanych bakteryjnych zapaleniach pęcherza moczowego
- w obfitym bezobjawowym bakteriomoczu
- w zapobieganiu zakażeniom dróg moczowych związanych z zabiegami chirurgicznymi i przezcewkowymi zabiegami diagnostycznymi

Działanie:
Monural jest antybiotykiem o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego, pochodną kwasu fosfonowego. Mechanizm działania bakteriobójczego leku opiera się na zaburzaniu syntezy ściany komórkowej bakterii poprzez zahamowanie aktywności transferazy fosfoenolopirogronowej. Fosfomycyna nie wykazuje oporności krzyżowej z innymi antybiotykami. Monural działa m.in. na: Escherichia coli, Proteus spp., Klebsiella spp., Citrobacter spp., Serratia spp.. Fosfomycyna połączona została z trometamolem, ponieważ zapewnia on jej dobrą rozpuszczalność w wodzie i wpływa korzystnie na biodostępność. Lek bardzo szybko się wchłania z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym, przy czym pokarm opóźnia wchłanianie i nieznacznie zmniejsza stężenie antybiotyku we krwi i moczu. Z białkami osocza substancja się nie wiąże, a także nie przenika przez barierę krew - łożysko. Wydalanie zachodzi z moczem w postaci niezmienionej i w mniejszym stopniu z kałem. Czas połowicznego rozpadu wynosi około 4 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego Monural
- ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny < 10 ml/min)
- pacjenci poddawani hemodializie

Dawkowanie Monural:
Lek podaje się doustnie. W zakażeniach niepowikłanych podaje się jednorazowo 3g, natomiast w zakażeniach nawracających lub wywołanych przez Pseudomonas spp., Enterobacter spp., Proteus spp. - szczepy indolo-dodatnie oraz u obłożnie chorych lub w podeszłym wieku: 2 dawki po 3 g w odstępie 24 h. Przeważnie objawy choroby mijają po 2-3 dniach leczenia. W zapobieganiu zakażeniom związanym z zabiegami na drogach moczowych: 3 g na 3 h przed rozpoczęciem zabiegu oraz 3 g 24 h po zabiegu. Preparat powinno podawać się przed snem po opróżnieniu pęcherza moczowego 2-3 h po posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel