MONTELUKAST SANDOZ tabletki do rozgryzania

  • MONTELUKAST SANDOZ 4 mg w postaci tabletek do rozgryzania i żucia jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 5 miesięcy do 5 lat w leczeniu oraz zapobieganiu przewlekłej astmie oskrzelowej łagodnej i umiarkowanej.
  • MONTELUKAST SANDOZ tabletki do rozgryzania
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sól sodowa montelukastu (Montelukastum natricum)

Wskazania:
- jako lek dodatkowy w leczeniu przewlekłej astmy oskrzelowej łagodnej i umiarkowanej u pacjentów w wieku od 6 miesięcy do 5 lat (w przypadku niewystarczającej kontroli objawów za pomocą wziewnych kortykosteroidów i krótko działających beta-agonistów)
- zamiennie za małe dawki wziewnych kortykosteroidów u pacjentów w wieku od 2 do 5 lat z przewlekłą astmą łagodną, u których w ostatnim okresie nie występowały ciężkie napady astmy
- w zapobieganiu astmie oskrzelowej u pacjentów w wieku 2 lat i starszych, w której cechą dominującą jest wysiłkowy skurcz oskrzeli

Działanie:
Monteleukast Sandoz jest lekiem przeciwastmatycznym do stosowania ogólnego. Substancja czynna to wysoce selektywny antagonista cysteinylowego receptora leukotrienowego CysLT1. Hamuje skurcz oskrzeli wywołany wdychaniem LTD4 - leuktrienów cysteinylowych - eikozanoidów o silnym działaniu zapalnym. W ciągu 2 h od podania preparatu obserwuje się rozszerzenie oskrzeli. Zarówno wczesna jak i późna faza reakcji skurczowej oskrzeli po ekspozycji na alergen zostaje hamowana przez monteleukast. Substancja wpływa na obniżenie liczby eozynofilów w drogach oddechowych oraz we krwi obwodowej, a także poprawę kliniczną kontroli astmy. Lek wchłania się szybko z przewodu pokarmowego. U dzieci 2-5 lat po podaniu na czczo stężenie maksymalne osiągane jest po 2 h. Substancja czynna wiąże się z białkami osocza w ponad 99%, a metabolizowana jest w wątrobie przy udziale CYP3A4, CYP2A6, CYP2C9. Wydalanie zachodzi wraz z żółcią.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Monteleukast Sandoz

Dawkowanie Montelukast Sandoz:
Lek przyjmuje się doustnie raz na dobę wieczorem. Podawać 1 h przed lub 2 h po posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel