MONO MACK DEPOT tabletki

  • MONO MACK DEPOT to preparat zawierający substancję czynną monoazotan izosorbidu, która znalazła zastosowanie w leczeniu stabilnej dławicy piersiowej, a także w zapobieganiu jej napadom.
  • MONO MACK DEPOT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
monoazotan izosorbidu (Isosorbidi mononitras)

Wskazania:
- w leczeniu stabilnej dławicy piersiowej oraz w zapobieganiu jej napadom

Działanie:
Substancja czynna monoazotan izosorbidu działa bezpośrednio rozkurczowo na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych rozszerzając je. Działa przede wszystkim na duże tętnice i pojemnościowe naczynia pozawłośniczkowe. Zwiększa się pojemność żylnego łożyska naczyniowego i zmniejsza wstecznego dopływu krwi do serca, zmniejsza się objętość końcowo-rozkurczowa i obciążenie wstępne. Prowadzi to do zmniejszonego zapotrzebowania energetycznego oraz zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen. Substancja czynna odpowiada również za rozkurcz mięśni gładkich oskrzeli, dróg moczowych, pęcherza moczowego, pęcherza żółciowego, dróg żółciowych, przełyku, jelita cienkiego i grubego zwieraczy. Wchłania się szybko i całkowicie z przewodu pokarmowego przy biodostępności 90-100%. Metabolizowanie zachodzi w wątrobie do nieaktywnych metabolitów. Czas połowicznego rozpadu w surowicy wynosi 4-5 h. Eliminacja zachodzi wraz z moczem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną izosorbidu monoazotan, inne azotany lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Mono Mack Depot
- ostra niewydolność krążenia (wstrząs, zapaść krążeniowa)
- wstrząs kardiogenny
- bardzo niskie ciśnienie tętnicze (ciśnienie skurczowe poniżej 90 mm Hg)
- równoczesne stosowanie inhibitorów fosfodiesterazy: syldenafil, wardenafil, tadalafil (nasilają działanie obniżające ciśnienie tętnicze)
- uraz głowy
- krwawienie wewnątrzczaszkowe
- znaczna niedokrwistość

Dawkowanie Mono Mack Depot:
Lek podaje się doustnie raz na dobę. Nie rozgryzać tabletki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel