Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

MOKLAR tabletki

  • MOKLAR jest preparatem leczniczym zawierającym substancję czynną moklobemid, która wykazuje działanie przeciwdepresyjne i znalazła zastosowanie w leczeniu fobii społecznych oraz zespołów depresyjnych.
  • MOKLAR tabletki
Producent: Glenmark
Skład: moklobemid
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
moklobemid (Moclobemidum)

Wskazania:
- zespoły depresyjne
- fobie społeczne

Działanie:
Substancja czynna moklobemid jest morfolinową pochodną benzamidu. Działanie opiera się na selektywnym i odwracalnym hamowaniu MAO typu A. Zostaje nasilona neurotransmisja katecholaminergiczna i serotoninergiczna. Lek działa krótkotrwałe (maksymalnie około 24 h). Wyraźne działanie lecznicze moklobemidu jest obserwowane zazwyczaj między 1. a 3. tygodniem leczenia. Moklobemid wchłania się prawie całkowicie (około 95%) z przewodu pokarmowego, a stężenie maksymalne leku jest osiągane w czasie 0,5-3,5 h od podania. Biodostępność wynosi 44-69% po pojedynczej dawce i około 90% po wielokrotnym dawkowaniu. Moklar zaczyna działać już po 15 minutach. Z białkami osocza wiąże się w około 50%. Metabolizm moklobemidu zachodzi szybko do około 20 metabolitów. Czas połowicznego rozpadu leku jest krótki i wynosi 1-2 h. Około 1% dawki jest eliminowane w postaci nie zmienionej z moczem i około 5% z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na moklobemid lub pozostałe składniki produktu leczniczego Moklar
- jednoczesne stosowanie z selegiliną, petydyną, dekstrometorfanem, selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny, inhibitorami MAO lub trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi
- ostry stan splątania
- guz chromochłonny
- u dzieci

Dawkowanie Moklar:
Preparat podaje się doustnie po posiłku. W depresji dawka początkowa wynosi 300 mg na dobę w dawce podzielonej. Następnie można zwiększyć dawkę do 600 mg na dobę. Leczenie powinno trwać 4-6 tygodni. W fobiach społecznych dawkowanie jest niemal identyczne, a czas leczenia wynosi 8-12 tygodni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel