MOBEMID tabletki

  • MOBEMID to produkt leczniczy należący do grupy antydepresantów mający w składzie moklobemid. Wskazany jest do leczenia zespołów depresyjnych oraz fobii społecznych.
  • MOBEMID tabletki
Producent: Jelfa
Skład: moklobemid
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
moklobemid (Moclobemidum)

Wskazania:
- leczenie zespołów depresyjnych
- leczenie fobii społecznych

Działanie:
Mobemid należy do leków przeciwdepresyjnych, które działają poprzez odwracalne hamowanie aktywności monoaminooksydazy typu A (MAO-A). Prowadzi to do zahamowania metabolizmu noradrenaliny, dopaminy i serotoniny, dzięki czemu zwiększa się ich stężenie w przestrzeni pozakomórkowej. Wykazuje korzystny wpływ na nastrój i napęd. Nie działa sedatywnie, natomiast korzystnie wpływa na zaburzenia snu podczas depresji. Dobrze wchłania się po podaniu doustnym, osiąga stężenie maksymalne we krwi po 1-2 h. Biodostępność jest ograniczona ze względu na efekt pierwszego przejścia. Z białkami osocza wiąże się w 50%. Metabolizm zachodzi w wątrobie do nieczynnych metabolitów, a okres połowicznego rozpadu wynosi 1-2 h. Wydalanie zachodzi z moczem głównie w postaci nieczynnych metabolitów i w około 1% w postaci nie zmienionej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na moklobemid lub pozostałe składniki preparatu Mobemid
- ostre stany splątania
- guz chromochłonny
- u dzieci poniżej 18 roku życia
- jednoczesne stosowanie z selegiliną, petydyną, dekstrometorfanem, selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny, inhibitorami MAO lub trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi

Dawkowanie Mobemid:
Lek podaje się doustnie. Dawka początkowa w depresji wynosi 150 mg 2 razy na dobę. Dawkę można zwiększyć do 600 mg na dobę. Leczenie powinno trwać 4-6 tygodni. W fobiach społecznych dawkowanie jest podobne, a czas leczenia może trwać 8-12 tygodni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel