MYFENAX tabletki

  • MYFENAX jest lekiem immunosupresyjnym stosowanym w profilaktyce ostrego odrzucania przeszczepów u biorców allogenicznych przeszczepów serca, wątroby lub nerek. Stosowany jest w skojarzeniu z cyklsporyną i kortykosteroidami.
  • MYFENAX tabletki
Producent: Teva
Kategoria:Pozostałe
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
mykofenolan mofetylu (Mycophenolate mofetil)

Wskazania:
W profilaktyce ostrego odrzucania przeszczepów u biorców allogenicznych przeszczepów serca, wątroby lub nerek w skojarzeniu z cyklosporyną i kortykosteroidami.

Działanie:
Myfenax to lek immunosupresyjny - 2-morfolinoetylowy ester kwasu mykofenolowego (MPA). Jest silnym, selektywnym, niekompetycyjnym i odwracalnym inhibitorem dehydrogenazy inozynomonofosforanu. Hamuje syntezę de novo nukleotydów guaninowych bez wbudowywania się w strukturę DNA, co bezpośrednio wpływa na proliferacja limfocytów T oraz B. Z tego względu MPA wywiera silniejsze działanie cytostatyczne na limfocyty niż na inne komórki. Po podaniu doustnym mykofenolan metylu jest szybko i całkowicie wchłaniany, a następnie ulega całkowitemu metabolizmowi do aktywnego kwasu mykofenolowego (MPA). Na 94% biodostępność nie wpływa pokarm, jednak maksymalne stężenie MPA zmniejszone jest o 40% w obecności pokarmu. Z białkami krwi wiąże się w 97%. Metabolizm zachodzi głównie przy udziale glukuronylotransferazy do fenolowego glukuronidu kwasu mykofenolowego (MPAG), który nie posiada aktywności farmakologicznej. Usuwanie substancji odbywa się przez układ moczowy w 93% dawki oraz w 6% z kałem. Około 87% podanej dawki jest wydalane z moczem w postaci MPAG.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na mykofenolan mofetylu, kwas mykofenolowy lub pozostałe składniki preparatu Myfenax
- karmienie piersią

Dawkowanie Myfenax:
Preparat jest podawany doustnie. Leczenie tym lekiem powinno być prowadzone przez specjalistów z dziedziny transplantologii. Dawka leku zależy od cech osobniczych oraz od rodzaju przeszczepianego narządu. Tabletek nie wolno rozgryzać.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel