RAWEL SR tabletki

  • RAWEL SR jest preparatem o przedłużonym uwalnianiu zawierającym indapamid. Stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi.
  • RAWEL SR tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
indapamid (Indapamidum)

Wskazania:
Nadciśnienie tętnicze samoistne w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami.

Działanie:
Rawel SR to preparat moczopędny o działaniu hipotensyjnym, który wykazuje właściwości farmakologiczne zbliżone do diuretyków tiazydowych. Działaniem swoim obejmuje część korową nerek, gdzie hamuje wchłanianie zwrotne sodu zwiększając jego wydalanie. Jest też odpowiedzialny za wzrost wydalania chlorków z moczem oraz w mniejszym stopniu, wydalanie potasu i magnezu. Wtórna objętość produkowanego moczu ulega zwiększeniu. Indapamid zmniejsza wrażliwość mięśni gładkich naczyń krwionośnych na czynniki zwężające (w tym noradrenalinę i PGF2α), zmniejsza transport wapnia do komórek. Większa dawka leku nie wpływa na siłę działania hipotensyjnego. Zmniejsza przerost lewej komory serca. Lek szybko się wchłania z przewodu pokarmowego, a stężenie maksymalne osiąga po około 12 h, wiążąc się przy tym z białkami osocza w 79%. Zbędne metabolity indapamidu usuwane są z moczem i z kałem. Czas połowicznego rozpadu wynosi 14-24 h. Stan stacjonarny leku osiągany jest po 7 dniach.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na indapamid lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Rawel SR
- nadwrażliwość na sulfonamidy
- ciężka niewydolność nerek
- hipokaliemia
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- encefalopatia wątrobowa

Dawkowanie Rawel SR:
Preparat podawany jest doustnie. U dorosłych zaleca się jedną tabletkę raz dziennie rano. Należy popić jedną szklanką wody.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel