RANPERIDON tabletki

  • RANPERIDON jest lekiem przeciwpsychotycznym stosowanym w leczeniu schizofrenii, epizodów maniakalnych umiarkowanych i ciężkich w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych oraz w krótkotrwałym leczeniu agresji.
  • RANPERIDON tabletki
Producent: Ranbaxy
Skład: rysperydon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
rysperydon (Risperidonum)

Wskazania:
- schizofrenia
- epizody maniakalne umiarkowane i ciężkie w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych
- dp krótkotrwałego (do 6 tygodni) leczenia uporczywej agresji u pacjentów z otępieniem występującym w chorobie Alzheimer'a w stopniu umiarkowanym do ciężkiego
- do krótkotrwałego (do 6 tygodni) leczenia objawowego nasilonej agresji w przebiegu zaburzeń zachowania u młodzieży i dzieci w wieku od 5 lat z obniżoną sprawnością intelektualną bądź upośledzonych umysłowo

Działanie:
Ranperidon jest to lek przeciwpsychotyczny - wybiórczy antagonista monoaminergiczny. Posiada duże powinowactwo do receptorów serotoninergicznych 5-HT2 i dopaminergicznych D2 (a w mniejszym stopniu z receptorami α1, H1 i α2). Jest to silny antagonista receptorów D2, w mniejszym stopniu ogranicza on aktywność motoryczną i wywołuje katalepsję niż klasyczne neuroleptyki. Ma mniej pozapiramidowych działań niepożądanych i większe oddziaływanie terapeutyczne na objawy negatywne i zaburzenia afektywne występujące w przebiegu schizofrenii. Lek wchłania się szybko i całkowicie z przewodu pokarmowego, osiągając stężenie maksymalne po 1-2 h od podania (pokarm nie ma wpływu na biodostępność). Jest metabolizowany przy udziale CYP2D6 do 9-hydroksyrysperydonu, który ma podobne działanie farmakologiczne jak rysperydon. Czas połowicznego rozpadu rysperydonu wynosi 3 h, 9-hydroksyrysperydonu i czynnej frakcji o działaniu przeciwpsychotycznym 24 h. Eliminacja zachodzi w 70% z moczem i w ok. 14% z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rysperydon lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Ranperidon

Dawkowanie Ranperidon:
Lek podaje się doustnie. Dawki terapeutyczne wynoszą 1-6 mg na dobę w dawkach podzielonych w zależności od schorzenia i jego nasilenia. Zaleca się stopniowe odstawianie leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel