RAMISTAD tabletki

  • RAMISTAD jest lekiem mającym zastosowanie w leczeniu nadciśnienia tętniczego, w prewencji wtórnej u pacjentów po ostrym zawale serca, w objawowej niewydolności serca, a także w chorobach nerek i w chorobach układu sercowo-naczyniowego.
  • RAMISTAD tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ramipryl (Ramiprilum)

Wskazania:
- w leczeniu chorób nerek na początku cukrzycowej nefropatii kłębuszkowej stwierdzonej na podstawie obecności mikroalbuminurii, w jawnej nefropatii cukrzycowej stwierdzonej na podstawie białkomoczu u pacjentów z przynajmniej jednym czynnikiem ryzyka sercowo-naczyniowego, w jawnej nefropatii kłębuszkowej o etiologii innej niż cukrzycowa stwierdzona na podstawie białkomoczu ≥3 g/dobę
- w leczeniu objawowej niewydolności serca
- w leczeniu nadciśnienia tętniczego
- w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego, aby zmniejszyć chorobowość i umieralność z przyczyn sercowo-naczyniowych u chorych z chorobą układu sercowo-naczyniowego o etiologii miażdżycowej (choroba niedokrwienna serca lub udar bądź choroba naczyń obwodowych w wywiadzie) lub cukrzycą i przynajmniej jednym sercowo-naczyniowym czynnikiem ryzyka
- w prewencji wtórnej u pacjentów po ostrym zawale serca

Działanie:
Ramistad jest preparatem zawierającym substancję czynną ramipryl, która w organizmie jest przekształcana do czynnego metabolitu ramiprylatu (długo działający inhibitor ACE (enzym katalizujący przemianę angiotensyny I do angiotensyny II, jak również rozpad bradykininy)). Lek jest odpowiedzialny za obniżenie wydzielania angiotensyny II i hamowanie rozpadu bradykininy co doprowadza do rozszerzenia naczyń. Wydzielanie aldosteronu również jest zmniejszone. Początek działania obniżającego ciśnienie występuje w ciągu 1-2 h po podaniu leku, a maksimum obserwuje się po 3-6 h, natomiast wpływ jednej dawki leku utrzymuje się zwykle przez 24 h. Ramistad jest szybko wchłaniany z przewodu pokarmowego, a pokarm nie wpływa na wchłanianie. Maksymalne stężenie lek osiąga w ciągu 1 h, przy biodostępności wynoszącej 45%. Stężenie maksymalne ramiprylatu jest osiągane w ciągu 2-4 h po podaniu ramiprylu. Z białkami osocza substancja czynna wiąże się w około 73%, ramiprylat - w około 56%. Usuwanie substancji zachodzi głównie przez nerki. Czas połowicznego rozpadu ramiprylatu wynosi 15020 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ramipryl, inne inhibitory ACE lub inne składniki leku Ramistad
- obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie (dziedziczny, idiopatyczny, wywołany uprzednim stosowaniem inhibitorów ACE lub antagonistów receptora angiotensyny II)
- istotne obustronne zwężenie tętnic nerkowych lub zwężenie tętnicy jedynej czynnej nerki
- II i III trymestr ciąży
- pacjenci z niedociśnieniem lub niestabilni hemodynamicznie
- pozaustrojowe procedury lecznicze prowadzące do kontaktu krwi z powierzchniami o ujemnym ładunku elektrycznym

Dawkowanie Ramistad:
Lek podaje się doustnie. Dawka zależy od schorzenia i jest ustalana indywidualnie przez lekarza. Dawka maksymalna dobowa to 10 mg. Lek popijać wodą.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel