RAMOCLAV tabletki

  • RAMOCLAV to antybiotyk stosowany w leczeniu właściwie rozpoznanych zakażeń bakteryjnych zatok, ucha środkowego, oskrzeli, płuc, nerek, pęcherza moczowego, skóry i tkanek miękkich, kości oraz stawów.
  • RAMOCLAV tabletki
Producent: Ranbaxy
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
amoksycylina, kwas klawulanowy (Amoxicillinum, Acidum clavulanicum)

Wskazania:
W leczeniu zakażeń bakteryjnych:
- ostre bakteryjne zapalenie zatok
- ostre zapalenie ucha środkowego
- zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli
- pozaszpitalne zapalenie płuc
- zapalenie pęcherza moczowego
- odmiedniczkowe zapalenie nerek
- zakażenia skóry i tkanek miękkich (zapalenie tkanki łącznej, ukąszenia przez zwierzęta, ciężki ropień okołozębowy z szerzącym się zapaleniem tkanki łącznej)
- zakażenia kości i stawów

Działanie:
Ramoclav to preparat łączący amoksycylinę (aminopenicylina wrażliwa na działanie wielu β-laktamaz) i kwas klawulanowy (unieczynnia β-laktamazy). Wrażliwe na ten antybiotyk są: tlenowe bakterie Gram-dodatnie: Staphylococcus aureus, Streptococcus agalactiae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus pneumoniae i inne paciorkowce β-hemolizujące, Enterococcus faecalis, Gardnerella vaginalis, tlenowe bakterie Gram-ujemne: Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Pasteurella multocida, Capnocytophaga spp., Eikenella corrodens; bakterie beztlenowe: Bacteroides fragilis, Fusobacterium nucleatum, Prevotella spp. Szczepy, u których może wystąpić oporność nabyta – Enterococcus faecium, Escherichia coli, Klebsiella oxytoca, Klebsiella pneumoniae, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris. Oporne na ten lek są: Acinetobacter spp., Citrobacter freundii, Serratia sp., Stenotrophomonas maltophilia, Chlamydophila pneumoniae, Chlamydophila psittaci, Coxiella burnetti, Enterobacter spp., Legionella pneumophila, Morganella morganii, Providencia spp., Pseudomonas sp., Mycoplasma pneumoniae. Lek szybko wchłania się po podaniu doustnym, a stężenie maksymalne składniki osiągają po 1 h. Najlepiej lek podawać na początku posiłku. Biodostępność obu składników wynosi ok. 70%, amoksycylina z białkami osocza wiąże się w ok. 18%, a kwas klawulanowy w ok. 25%. Metabolizowanie amoksycyliny zachodzi w ok. 10-25% do nieczynnego kwasu penicylinowego i usuwana jest wraz z moczem. Natomiast kwas klawulanowy jest eliminowany z moczem i kałem oraz jako dwutlenek węgla z wydychanym powietrzem. Czas połowicznego rozpadu wynosi ok. 1 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na amoksycylinę i kwas klawulonowy, inne penicyliny lub substancje pomocnicze leku Ramoclav
- ciężka natychmiastowa reakcja nadwrażliwości (tj. anafilaksja) na inny lek β-laktamowy (tj. cefalosporynę, karbapenem lub monobaktam) w wywiadzie
- żółtaczka lub zaburzenia czynności wątroby spowodowane przez amoksycylinę lub kwas klawulanowy w wywiadzie

Dawkowanie Ramoclav:
Lek podawany jest doustnie. Dorosłym i dzieciom o masie ciała powyżej 40 kg podaje się 1 tabletkę 2 razy na dobę. Maksymalnie 3 tabletki na dobę. Dzieci o mc. <40 kg: (25 mg+3,6 mg)/kg mc./dobę do 45 mg+6,4 mg/kg mc./dobę w 2 dawkach podzielonych. Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat życia. Nie przyjmować dłużej niż 2 tygodnie. Przyjmować na początku posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o RAMOCLAV tabletki

5.00
Liczba opinii: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2019-03-24
RAMOCLAV przyjmowałam zgodnie z zaleceniem lekarza. Skutkiem ubocznym była i jest grzybica w jamie ustnej /czerwone gardło i język z nalotem/ ,swędzenie odbytu i pochwy. Obecnie stosuję chlorchinaldin i multilac , jednak jest to mało skuteczne....
Halina, BARTOSZYCE
Czy opinia była pomocna? Tak69 Nie11
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel