RANLOC tabletki

  • RANLOC jest stosowany w leczeniu choroby refluksowej przełyku i jej objawów, w refluksowym zapaleniu przełyku, a także w zapobieganiu owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy przez leki z grupy NLPZ.
  • RANLOC tabletki
Producent: Ranbaxy
Skład: pantoprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
pantoprazol (Pantoprazolum)

Wskazania:
- w leczeniu łagodnych postaci choroby refluksowej przełyku i związanych z nią objawów (np. zgaga, zarzucanie kwasu żołądkowego, ból przy przełykaniu)
- w długotrwałym leczeniu i zapobieganiu nawrotom refluksowego zapalenia przełyku
- w zapobieganiu owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy wywołanych przez NLPZ u pacjentów z grupy ryzyka, u których dalsze leczenie lekami z grupy NLPZ jest niezbędne

Działanie:
Pantoprazol jest pochodną benzoimidazolu i działa hamując wydzielanie kwasu chlorowodorowego w żołądku. W kwaśnym środowisku kanalików śródkomórkowych komórek okładzinowych żołądka jest przekształcany do czynnego metabolitu. Hamuje aktywność enzymu H+/K+- zależnej ATP-azy, która odpowiada za końcowy etap wytwarzania kwasu solnego w żołądku. Siła hamowania zależy od dawki i dotyczy zarówno podstawowego, jak i stymulowanego wydzielania kwasu solnego. W wyniku podawania leku Ranloc zmniejsza się kwaśność treści żołądkowej oraz wtórnie zwiększa się stężenie gastryny (proporcjonalnie do zmniejszenia kwaśności). Lek szybko wchłania się po podaniu doustnym i osiąga maksymalne stężenie w osoczu po 2,5 h od podania. Biodostępność całkowita pantoprazolu wynosi około 77%, a z białkami osocza krwi wiąże się w około 98%. W wątrobie zachodzi niemal całkowity metabolizm substancji czynnej. Eliminacja leku zachodzi wraz z moczem w około 80% w postaci metabolitów, a pozostała część wydalana jest z kałem. Okres połowicznego rozpadu fazy końcowej eliminacji wynosi około 1,5 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na pantoprazol lub inne składniki leku Ranloc
- jednoczesne podawanie z atazanawirem

Dawkowanie Ranloc:
Lek podaje się doustnie. U dorosłych i dzieci powyżej 12 lat podaje się 20-40 mg na dobę przez okres 2-4 tygodni. Przyjmować na 1 h przed śniadaniem i popijać wodą.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel