RANACAND tabletki

  • RANACAND to preparat stosowany w leczeniu pierwotnego nadciśnienia tętniczego oraz w niewydolności serca i zaburzonej czynności skurczowej lewej komory jako leczenie wspomagające w leczeniu inhibitorami ACE lub gdy inhibitory ACE nie są tolerowane.
  • RANACAND tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
cyleksetyl kandesartanu (Candesartanum cilexetilum)

Wskazania:
- pierwotne nadciśnienie tętnicze u dorosłych pacjentów
- leczenie dorosłych pacjentów z niewydolnością serca i zaburzoną czynnością skurczową lewej komory (frakcja wyrzutowa lewej komory ≤40%) jako leczenie wspomagające w leczeniu inhibitorami ACE lub gdy inhibitory ACE nie są tolerowane

Działanie:
Substancja czynna cyleksetyl kandesartanu jest prolekiem, który jest szybko przekształcany do czynnego kandesartanu. Działa on wybiórczo na receptory AT1 i charakterystyczne dla niego jest silne wiązanie z receptorem, a następnie powolne odblokowywanie tego połączenia. Nie działa agonistycznie. Nie wiąże się z innymi receptorami ani kanałami jonowymi, istotnymi dla regulacji w układzie krążenia. Długotrwałe zmniejszenie ciśnienia tętniczego jest zależne od dawki i wynika ze zmniejszenia całkowitego oporu naczyniowego bez odruchowego przyspieszenia rytmu serca. W ciągu 2 h po podaniu pojedynczej dawki obserwuje się spadek ciśnienia, a pełne działanie hipotensyjne występuje zwykle w ciągu 4 tygodni leczenia. W niewydolności serca leczenie kandesartanem zmniejsza umieralność, konieczność hospitalizacji z powodu niewydolności serca oraz poprawia stan pacjentów z zaburzoną czynnością skurczową lewej komory serca. Z białkami osocza kandesartan wiąże się w ponad 99%. Wydalany jest wraz z moczem i żółcią. Czas połowicznego rozpadu wynosi około 9 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na cyleksetyl kandesartanu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Ranacand
- II i III trymestr ciąży
- ciężkie zaburzenie czynności wątroby
- cholestaza

Dawkowanie Ranacand:
Lek podaje się doustnie. Dawka początkowa to 8 mg na dobę, jeżeli nie pozwala ona kontrolować ciśnienia wystarczająco zwiększa sie do 16 mg. Dawka dobowa maksymalna to 32 mg. Lek przyjmuje się niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel