RAMVE kapsułki

  • RAMVE to farmaceutyk mający zastosowanie w prewencji wtórnej u pacjentów po ostrym zawale serca, w leczeniu nadciśnienia tętniczego, w objawowej niewydolności serca, w chorobach układu sercowo-naczyniowego oraz w chorobach nerek.
  • RAMVE kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ramipryl (Ramiprilum)

Wskazania:
- zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu, śmierci z przyczyn sercowo-naczyniowych
- pozwala uniknąć konieczności przeprowadzenia zabiegów rewaskularyzacji u pacjentów w wieku 55 lat lub starszych, u których istnieją kliniczne dowody występowania choroby układu sercowo-naczyniowego, udaru mózgu lub choroby naczyń obwodowych
- u pacjentów z cukrzycą w wieku 55 lat lub starszych, u których występuje jeden lub więcej z następujących czynników klinicznych: nadciśnienie tętnicze (ciśnienie skurczowe >160 mmHg lub ciśnienie rozkurczowe >90 mmHg), stężenie cholesterolu całkowitego >5,2 mmol/l, stężenie frakcji HDL cholesterolu <0,9 mmol/l, palenie tytoniu, rozpoznana mikroalbuminuria, kliniczne dowody wcześniejszego występowania choroby naczyniowej
- leczenie łagodnego do umiarkowanego nadciśnienia tętniczego
- leczenie wspomagające zastoinowej niewydolności serca w skojarzeniu z lekami moczopędnymi, glikozydami nasercowymi lub bez glikozydów nasercowych

Działanie:
Ramve jest lekiem, który zawiera substancję czynną ramipryl, przekształcany w organizmie do czynnego metabolitu ramiprylatu (długo działający inhibitor ACE (enzym katalizujący przemianę angiotensyny I do angiotensyny II, jak również rozpad bradykininy)). Preparat jest odpowiedzialny za obniżenie wydzielania angiotensyny II i hamowanie rozpadu bradykininy co doprowadza do rozszerzenia naczyń. Obniża również wydzielanie aldosteronu. Początek działania hipotensyjnego występuje w ciągu 1-2 h od podania leku, a maksimum obserwuje się po 3-6 h, natomiast wpływ jednej dawki leku utrzymuje się zwykle przez 24 h. Ramistad jest szybko wchłaniany z przewodu pokarmowego, a pokarm nie wpływa na wchłanianie. Stężenie maksymalne Ramve osiąga w ciągu 1 h, a biodostępność wynosi 45%. Stężenie maksymalne ramiprylatu jest osiągane w ciągu 2-4 h po podaniu ramiprylu. Z białkami osocza substancja czynna wiąże się w około 73%, ramiprylat - w około 56%. Eliminacja zachodzi wraz z moczem. Czas połowicznego rozpadu ramiprylatu wynosi 15-20 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ramipryl, inne inhibitory ACE lub pozostałe składniki leku Ramve
- obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie (dziedziczny, idiopatyczny, wywołany uprzednim stosowaniem inhibitorów ACE lub antagonistów receptora angiotensyny II)
- II i III trymestr ciąży
- pacjenci z niedociśnieniem lub niestabilni hemodynamicznie
- pozaustrojowe procedury lecznicze prowadzące do kontaktu krwi z powierzchniami o ujemnym ładunku elektrycznym
- istotne obustronne zwężenie tętnic nerkowych lub zwężenie tętnicy jedynej czynnej nerki

Dawkowanie Ramve:
Ramve podaje się doustnie. W zależności od schorzenia dawka jest ustalana indywidualnie przez lekarza. Dawka maksymalna dobowa to 10 mg. Lek popijać wodą.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel