RYTMONORM tabletki

  • RYTMONORM stosowany w leczeniu objawowych tachyarytmii nadkomorowych takich jak: częstoskurcz węzłowy, częstoskurcz nadkomorowy u pacjentów z zespołem Wolffa-Parkinsona-White'a, napadowe migotanie przedsionków, ciężka objawowa tachyarytmia komorowa.
  • RYTMONORM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
propafenon (Propafenonum)

Wskazania:
Leczenie objawowych tachyarytmii nadkomorowych:
- częstoskurcz węzłowy
- częstoskurcz nadkomorowy u pacjentów z zespołem Wolffa-Parkinsona-White'a
- napadowe migotanie przedsionków
- ciężka objawowa tachyarytmia komorowa

Działanie:
Rytmonorm jest lekiem przeciwarytmicznym klasy Ic. Wykazuje działanie stabilizujące na błony komórkowe, blokuje kanał sodowy oraz wykazuje słabe działanie β-adrenolityczne. Po zastosowaniu leku spada także szybkość powstawania potencjału czynnościowego powodując tym samym zmniejszenia szybkości przewodzenia bodźców (działanie dromotropowo ujemne). Czas refrakcji w przedsionku, węźle przedsionkowo-komorowym i komorach ulega wydłużeniu. Wchłanianie leku jest niemal całkowite po podaniu doustnym. Propafenon ulega efektowi pierwszego przejścia a stan stacjonarny osiąga po 3-4 dniach. Z białkami osocza wiąże się w 95%. Metabolizm zachodzi w wątrobie do dwóch czynnych metabolitów: 5-hydroksypropafenonu i N-depropylopropafenonu. Czas połowicznego rozpadu wynosi 2,8-11 h u pacjentów szybko metabolizujących i około 17 h u wolno metabolizujących. Lek jest eliminowany z moczem, w postaci metabolitów.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na chlorowodorek propafenonu lub pozostałe składniki preparatu Rytmonorm
- poważne choroby serca (niewyrównana zastoinowa niewydolność serca, wstrząs kardiogenny, z wyłączeniem wstrząsu wywoływanego niemiarowością)
- objawowa ciężka bradykardia
- zaburzenia czynności węzła zatokowego
- zaburzenia przewodzenia przedsionkowego, bloku przedsionkowo-komorowego II lub wyższego stopnia, bloku odnóg pęczka Hisa lub bloku dystalnego u pacjentów bez stymulatora serca
- ciężkie niedociśnienie tętnicze
- objawy zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej
- ciężka obturacyjna choroba płuc

Dawkowanie Rytmonorm:
Podaje się doustnie. Dawka jest indywidualna i wynosi od 450 do 600 mg na dobę w dawkach podzielonych. Dawka dobowa maksymalna to 900 mg. Przyjmować po posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel