RILUZOL PMCS tabletki

  • RILUZOL PMCS jest lekiem stosowanym aby przedłużyć życie lub opóźnić konieczność mechanicznej wentylacji pacjentów ze stwardnieniem zanikowym bocznym (SLA). Nie wywiera działania leczniczego na inne stadia i nie jest w nich wskazany.
  • RILUZOL PMCS tabletki
Producent: PRO.MED.CS
Skład: ryluzol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
ryluzol (Riluzolum)

Wskazania:
Stosowany jest aby przedłużyć życie lub opóźnić konieczność mechanicznej wentylacji pacjentów ze stwardnieniem zanikowym bocznym (SLA).

Działanie:
Riluzol PMCS jest lekiem działającym na układ nerwowy. Prawdopodobnym mechanizmem działania jest hamowanie procesów przebiegających z udziałem glutaminianu ale nie jest on dokładnie jasny. Substancja odpowiada za przedłużenie życia oraz opóźnienie konieczności mechanicznej wentylacji u chorych ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Lek szybko się wchłania po podaniu doustnym i osiąga stężenie maksymalne we krwi po 1-1,5 h od podania. Ok. 90% dawki jest wchłaniane, a bezwzględna biodostępność leku wynosi 60%. Posiłek bogaty w tłuszcze obniża wchłanianie ryluzolu (zmniejszenie Cmax o 44%, zmniejszenie AUC o 17%). Dystrybucja leku zachodzi w całym organizmie i przenika przez barierę krew-mózg. Wiąże się z białkami osocza w ok. 97%. Metabolizm zachodzi w wątrobie z udziałem izoenzymu CYP1A2 cytochromu P-450. Czas połowicznego rozpadu wynosi 9-15 h. Eliminacja substancji zachodzi wraz z moczem, niemal całkowicie w postaci metabolitów.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ryluzol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Riluzol PMCS
- choroba wątroby
- zwiększenie aktywności aminotransferaz 3-krotnie powyżej górnej granicy normy (GGN)
- ciąża
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Riluzol PMCS:
Lek podaje się doustnie. Podaje się co 12 h jedną tabletkę 50 mg, czyli 100 mg na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel