RIFAMPICIN kapsułki

  • RIFAMPICIN to antybiotyk stosowany w chemioterapii trądu i wszystkich postaci gruźlicy w skojarzeniu z innymi lekami przeciwprątkowymi oraz w leczeniu zakażeń bakteryjnych opornych na inne antybiotyki.
  • RIFAMPICIN kapsułki
Kategoria:Antybiotyki
Skład: rifampicyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
rifampicyna (Rifampicinum)

Wskazania:
- chemioterapia wszystkich postaci gruźlicy w skojarzeniu z innymi lekami przeciwprątkowymi (izoniazydem, pirazynamidem, streptomycyną, etambutolem)
- chemioterapia trądu
- leczenie zakażeń bakteryjnych opornych na inne antybiotyki (bardzo rzadko), takich jak ciężkie zakażenia wywołane gronkowcami (Staphylococcus spp) oporne na inne leki w skojarzeniu z innymi antybiotykami odpowiednimi w danym zakażeniu, legionellozy (w skojarzeniu z erytromycyną) oraz nosicielstwa Neisseria meningitidis w celu zapobiegania meningokowemu zapaleniu opon mózgowych i nosicielstwa Haemophilus influenzae typ b

Działanie:
Rifampicyna jest antybiotykiem należącym do grupy antybiotyków ansamycynowych, jest półsyntetyczną pochodną ryfamycyny B, wytwarzanej przez Streptomyces mediterranei. Wykazuje działanie bakteriobójcze, poprzez hamowanie aktywności polimerazy RNA zależnej od DNA. Lek działa silnie bakteriobójczo w stosunku do prątków gruźlicy, prątków atypowych i prątków trądu. W warunkach in vitro wykazuje również zdolność hamowania wzrostu bakterii Gram-dodatnich (zwłaszcza gronkowców np. Staphlococcus aureus, Staphylococcus epidermidis) i gram-ujemnych (np. Neisseria meningitidis, Neisseria gonorrhoeae, Haemophilus influenzae, Legionella spp.). Lek z przewodu pokarmowego wchłania się prawie w 100%, a z białkami osocza wiąże się w ok. 75% przy okresie półtrwania wynoszącym 2 do 5 h. Rifampicyna bardzo dobrze przenika do ognisk gruźliczych, węzłów chłonnych i płynów ustrojowych, a także przenika przez łożysko i do mleka matki. W płynie mózgowo-rdzeniowym stężenie lecznicze osiąga w stanach zapalnych. Metabolizm leku zachodzi w wątrobie. Ok. 60% doustnej dawki eliminowane jest z kałem, a ok. 30% z moczem, niewielka ilość wydzielana jest ze łzami, potem, oraz innymi płynami ustrojowymi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rifampicynę lub inne antybiotyki z grupy z grupy ryfamycyny
- ciężka niewydolność wątroby
- żółtaczka

Dawkowanie Rifampicin:
Podaje się na czczo raz na dobę popijając wodą na h przed posiłkiem lub 2 h po jego zakończeniu. Lek kojarzy się z innymi lekami przeciwprątkowymi. Podaje się 3-4 tabletki na dobę. Należy nie przekraczać dawki 600 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel