RIFAMAZID kapsułki

  • RIFAMAZID jest lekiem złożonym stosowanym w leczeniu wszystkich postaci gruźlicy płuc i pozapłucnej, zarówno zdiagnozowanej po raz pierwszy jak i w nawrotach z zachowaną wrażliwością prątków na rifampicynę i izoniazyd.
  • RIFAMAZID kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
izoniazyd, rifampicyna (Isoniazidum, Rifampicinum)

Wskazania:
Do leczenia wszystkich postaci gruźlicy płuc i pozapłucnej, zarówno zdiagnozowanej po raz pierwszy jak i w nawrotach z zachowaną wrażliwością prątków na rifampicynę i izoniazyd.

Działanie:
Rifamazid jest lekiem przeciwgruźliczym, który łączy ryfampicyny i izoniazydu. Rifampicyna to antybiotyk z grupy ansamycyn działający bakteriobójczo na Mycobacterium tuberculosis, prątki atypowe i trądu, Staphylococcus spp., Legionella spp., Neisseria spp., Haemophilus influenzae. Działanie bakteriobójcze wykazuje na prątki umiejscowione zewnątrz- i wewnątrzkomórkowo, na prątki rosnące powoli i średnio. Druga substancja izoniazyd wykazuje działanie bakteriobójcze na prątki gruźlicy umiejscowione zewnątrzkomórkowo, w ścianach jam gruźliczych, będące w fazie podziału i wzrostu. Dzięki połączeniu obu tych substancji zmniejsza się prawdopodobieństwo rozwoju oporności w przebiegu długotrwałego leczenia. Lek dobrze się wchłania po podaniu doustnym, a obecność pokarmu wpływa na zmniejszenie wchłaniania. Z białkami osocza izoniazyd wiąże się w 20-30%, a rifampicyna w około 80%. Metabolizm zachodzi w wątrobie. Czas połowicznego rozpadu rifampicyny we krwi wynosi 3-5 h, a izoniazydu 1-3 h. Rifampicyna i izoniazyd przenikają do tkanek i płynów ustrojowych oraz płynu mózgowo-rdzeniowego. Rifampicyna eliminowana jest z kałem, natomiast izoniazyd głównie z moczem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rifampicynę, izoniazyd, inne antybiotyki z grupy ansamycyny lub pozostałe składniki preparatu Rifamazid
- ciężka niewydolność wątroby
- żółtaczka
- przyjmowanie sakwinawiremu lub rytonawiremu

Dawkowanie Rifamazid:
Lek podaje się doustnie. Dawka 300 mg + 150 mg przeznaczona jest dla dorosłych o masie ciała powyżej 50 kg i podawane jest 2 kapsułki raz na dobę 1 h przed lub 2 h po posiłku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel