RAPAMUNE tabletki

  • RAPAMUNE to lek będący immunomodulatorem zawierający substancję czynną syrolimus. Stosowany w profilaktyce odrzucenia przeszczepu u dorosłych biorców przeszczepów nerki, obarczonych małym lub umiarkowanym ryzykiem immunologicznym.
  • RAPAMUNE tabletki
Producent: Pfizer
Kategoria:Odporność
Skład: syrolimus
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
syrolimus (Sirolimusum)

Wskazania:
- profilaktyka odrzucenia przeszczepu u dorosłych biorców przeszczepów nerki, obarczonych małym lub umiarkowanym ryzykiem immunologicznym (w leczeniu skojarzonym z cyklosporyną w mikroemulsji i kortykosteroidami przez okres 2 do 3 miesięcy)

Działanie:
Rapamune to wybiórczy lek immunosupresyjny. Syrolimus odpowiada za hamowanie aktywacji limfocytów T indukowanej przez większość czynników pobudzających, poprzez blokowanie wewnątrzkomórkowego przewodzenia sygnałów, zależnego i niezależnego od jonów wapnia. Wiążąc się ze specyficznym białkiem cytozolowym FKPB-12 hamuje aktywność mTOR co prowadzi ostatecznie do zahamowania aktywacji limfocytów, prowadzącego do immunosupresji. Lek szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i osiąga stężenie maksymalne po 2 h u pacjentów po przeszczepie nerek w fazie stabilizacji, otrzymujących dawki wielokrotne. Podczas wielokrotnego podawania średnie stężenie syrolimusa we krwi zwiększa się około 3-krotnie. Syrolimus w dużych ilościach przenika do elementów morfotycznych krwi. Jest substratem zarówno CYP3A4, jak i glikoproteiny P. Ulega silnemu metabolizmowi. Eliminacja zachodzi głównie z kałem, a tylko w ok. 2% z moczem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną syrolimus lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Rapamune

Dawkowanie Rapamune:
Lek podawany jest doustnie, a leczenie powinno być prowadzone przez lekarza specjalistę z dziedziny transplantologii.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel