RICORDO tabletki

  • RICORDO to preparat zawierający substancję czynną chlorowodorek donepezilu, która znalazła zastosowanie w objawowym leczeniu łagodnej do umiarkowanej ciężkiej postaci otępienia w chorobie Alzheimera.
  • RICORDO tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek donepezilu (Donepezili hydrochloridum)

Wskazania:
- do objawowego leczenia łagodnej do umiarkowanej ciężkiej postaci otępienia w chorobie Alzheimera

Działanie:
Chlorowodorek donepezilu jest swoistym i odwracalnym inhibitorem acetylocholinoesterazy (główny enzym rozkładający acetylocholinę w mózgu). W chorobie Alzheimera lek podaje się w pojedynczych dawkach 5 mg lub 10 mg na dobę hamuje aktywność esterazy acetylocholinowej odpowiednio o 63,6% i 77,3%. Jak dotąd nie przebadano i nie poznano czy donepezyl ma zdolność do zmiany przebiegu leżących u podłoża choroby zmian neuropatologicznych. Badania kliniczne trwające 6 miesięcy prowadzone wśród pacjentów z chorobą Alzheimera, oceniające zdolności poznawcze, funkcjonowanie w życiu społecznym i rodzinnym oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania, potwierdziły skuteczność kliniczną substancji czynnej. Stężenie maksymalne leku w osoczu jest osiągane po 3-4 h od podania doustnego. Końcowy czas połowicznego rozpadu wynosi ok. 70 h. Pokarm nie wpływa na wchłanianie leku, a wiązanie z białkami osocza wynosi 95%. W metabolizmie udział bierze cytochrom P-450. Eliminacja zachodzi głównie z moczem, zarówno w postaci niezmienionej, jak i w postaci metabolitów.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na chlorowodorek donepezylu, pochodne piperydyny lub inne składniki preparatu Ricordo

Dawkowanie Ricordo:
Lek podaje się doustnie. Raz na dobę, wieczorem przed snem. Dawkę 10 mg stosuje się po uprzednim leczeniu dawką 5 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel