RELSED wlew doodbytniczy

  • RELSED w postaci wlewek doodbytniczych stosowany jest w stanach padaczkowych, drgawkach gorączkowych, rzucawce ciężarnych, napadach lęku, tężcu, w stanach ze zwiększonym napięciem mięśniowym oraz w premedykacji przed i po zabiegach.
  • RELSED wlew doodbytniczy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
diazepam (Diazepamum)

Wskazania:
- drgawki gorączkowe
- stan padaczkowy
- rzucawka ciężarnych
- napady lęku
- stany ze zwiększonym napięciem mięśniowym
- tężec
- premedykacja przed różnymi zabiegami diagnostycznymi i chirurgicznymi
- sedacja w okresie pooperacyjnym

Działanie:
Relsed jest pochodną benzodiazepiny. Działa przeciwlękowo, przeciwdrgawkowo, miorelaksacyjnie, uspokajająco i nasennie. Wpływa także na autonomiczny układ nerwowy. Nasila hamujące działanie kwasu γ-aminomasłowego (GABA) w OUN. Diazepam w postaci mikrowlewek jest przeznaczony głównie dla chorych, u których pożądane jest szybkie działanie leku, a jednocześnie utrudnione lub niewskazane jest podanie dożylne. Lek podany doodbytniczu szybko się wchłania, a maksymalne stężenie leku we krwi występuje podobnie jak po podaniu dożylnym. U dzieci maksymalne stężenie diazepamu we krwi po podaniu doodbytniczym było osiągane po 6-10 minutach od podania, a u dorosłych po 15-20 minutach od podania. Biodostępność wynosi niemal 100%. Diazepam ulega przemianom do aktywnych metabolitów: N-demetylodiazepam, temazepam, oksazepam. Diazepam i jego metabolity są wydalane głównie z moczem. Lek i jego metabolity kumulują się w organizmie.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na diazepam, benzodiazepiny lub pozostałe składniki preparatu Relsed
- miastenia
- ciężka niewydolność oddechowa
- zespół bezdechu sennego
- ciężka niewydolność wątroby (np. żółtaczka cholestatyczna)
- fobie, natręctwa
- monoterapia depresji lub lęku związanego z depresją z powodu zbyt dużego ryzyka podejmowania prób samobójczych przez pacjentów

Dawkowanie Relsed:
Lek podawany doodbytniczo. Dawka zależy od wieku, masy i tolerancji pacjenta na diazepam. Ustala ją indywidualnie lekarz. Podczas podawania leku i przez 15 minut po jego podaniu pacjent powinien leżeć poziomo, twarzą w dół (na brzuchu).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel