RISPERIDON VIPHARM tabletki

  • RISPERIDON to lek antypsychotyczny stosowany w schizofrenii i epizodach maniakalnych w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, a także w krótkotrwałym leczeniu uporczywej agresji u młodzieży i pacjentów otępiałych.
  • RISPERIDON VIPHARM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
risperidon (Risperidonum)

Wskazania:
- schizofrenia
- epizody maniakalne o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych
- krótkotrwałe leczenie uporczywej agresji u pacjentów z otępieniem typu alzheimerowskiego - 6 tygodni
- krótkotrwałe objawowe leczenie uporczywej agresji w przebiegu zaburzeń zachowania u dzieci w wieku od 5 lat i młodzieży ze sprawnością intelektualną poniżej przeciętnej bądź upośledzonych umysłowo - 6 tygodni

Działanie:
Jest to preparat przeciwpsychotyczny i wybiórczy antagonista monoaminergiczny. Działa dzięki dużemu powinowactwu do receptorów serotoninergicznych 5-HT2 i dopaminergicznych D2. Wiąże się również z receptorami α1-adrenergicznymi, histaminergicznymi H1 i α2-adrenergicznymi. Brak powiązania z receptorami cholinergicznymi. Lek w bardzo małym stopniu ogranicza aktywność motoryczną i wywołuje katalepsję w porównaniu z klasycznymi neuroleptykami. Dzięki równomiernemu antagonistycznemu działaniu ośrodkowemu na receptory serotoninergiczne i dopaminergiczne może zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia pozapiramidowych działań niepożądanych i zwiększyć oddziaływanie terapeutyczne na objawy negatywne i zaburzenia afektywne występujące w przebiegu schizofrenii. Lek szybko wchłania się po podaniu doustnym i osiąga stężenie maksymalne po 1-2 h od podania. Metabolizowany jest do 9-hydroksyrisperidonu, który ma podobny wpływ farmakologiczny. Czas połowicznego rozpadu risperidonu wynosi 3 h, 9-hydroksyrisperidonu i czynnej frakcji o działaniu przeciwpsychotycznym - 24 h. Wydalanie zachodzi w 70% z moczem i w 14% z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na risperidon lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Risperidon

Dawkowanie Risperidon:
Lek podaje się doustnie. Dawka zależy od typu schorzenia i jego siły. Dawka wynosi od 0,5 do 16 mg na dobę. Można przyjmować niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel