RYSPOLIT tabletki

  • RYSPOLIT w postaci tabletek jest lekiem antypsychotyczny stosowanym w leczeniu schizofrenii i epizodów maniakalnych w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, jak również w leczeniu uporczywej agresji u młodzieży lub pacjentów otępiałych.
  • RYSPOLIT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
risperidon (Risperidonum)

Wskazania:
- w krótkotrwałym leczeniu uporczywej agresji u pacjentów z otępieniem typu alzheimerowskiego do 6 tygodni
- w krótkotrwałym objawowym leczeniu uporczywej agresji w przebiegu zaburzeń zachowania u dzieci w wieku od 5 lat i młodzieży ze sprawnością intelektualną poniżej przeciętnej bądź upośledzonych umysłowo do 6 tygodni
- leczenie schizofrenii
- leczenie epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych

Działanie:
Ryspolit jest to preparat przeciwpsychotyczny, a substancja czynna jest wybiórczym antagonistą monoaminergicznym. Wykazuje duże powinowactwo do receptorów serotoninergicznych 5-HT2 i dopaminergicznych D2, a w mniejszym stopniu do receptorów α1-adrenergicznych, histaminergicznych H1 i α2-adrenergicznych. Nie wiąże się z receptorami cholinergicznymi. Ryspolit w niewielkim stopniu ogranicza aktywność motoryczną, czy też wywołuje katalepsję w stosunku do klasycznych neuroleptyków. Obniża ryzyko wystąpienia pozapiramidowych działań niepożądanych oraz zwiększa oddziaływanie terapeutyczne na objawy negatywne i zaburzenia afektywne występujące w przebiegu schizofrenii dzięki równomiernemu antagonistycznemu działaniu ośrodkowemu na receptory serotoninergiczne i dopaminergiczne. Preparat szybko wchłania się po podaniu doustnym i osiąga maksymalne stężenie w ciągu 1-2 h. W wątrobie zachodzi metabolizm do aktywnego 9-hydroksyrisperidonu, który działa podobnie farmakologicznie. Czas połowicznego rozpadu risperidonu wynosi 3 h, 9-hydroksyrisperidonu i czynnej frakcji o działaniu przeciwpsychotycznym 24 h. Usuwanie zachodzi w 70% z moczem i w 14% z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na risperidon lub na jakąkolwiek substancję pomocniczą leku Ryspolit

Dawkowanie Ryspolit:
Ryspolit podaje się doustnie. Na wysokość dawki wpływa typ schorzenia i jego siła. Dawki wynoszą od 0,5 do 16 mg na dobę. Można przyjmować niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel