ROZAPROST krople do oczu

  • ROZAPROST to krople do oczu zawierające substancję czynną latanoprost stosowaną w leczeniu nadciśnienia wewnątrzgałkowego oraz w jaskrze otwartego kąta.
  • ROZAPROST krople do oczu
Producent: Adamed
Kategoria:Oczy, Uszy
Skład: latanoprost
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
latanoprost (Latanoprostum)

Wskazania:
- jaskra otwartego kąta
- nadciśnienie wewnątrzgałkowe

Działanie:
Latanoprost jest analogiem prostaglandyny F2α, selektywnym prostanoidowym agonistą receptorów FP. Powoduje obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego poprzez zwiększenie odpływu cieczy wodnistej. Zwiększa przepływ naczyniówkowo-twardówkowy oraz zmniejsza opór odpływu. Działanie obniżające ciśnienie śródgałkowego zauważa się po ok. 3-4 h od podania kropli, a maksymalna skuteczność osiągana jest po 8-12 h, działanie utrzymuje się przez przynajmniej 24 h. Wchłanianie następuje przez rogówkę i gdzie lek jest hydrolizowany do aktywnego biologicznie kwasu latanoprostowego. Stężenie maksymalne leku w cieczy wodnistej występuje po ok. 2 h od podania. Dystrybuowany jest głównie w komorze przedniej, w spojówkach i powiekach, jedynie minimalne ilości docierają do komory tylnej oka. Substancja czynna jest metabolizowana w wątrobie. Okres połowicznego rozpadu w osoczu wynosi 17 minut. Nieaktywne metabolity są usuwane z moczem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na latanoprost lub którykolwiek ze składników pomocniczych kropli do oczu Rozaprost

Dawkowanie Rozaprost:
U pacjentów dorosłych podaje się 1 kroplę do chorego oka/oczu raz na dobę, najlepiej wieczorem. Nie podawać częściej niż raz na dobę. Po zakropleniu zaleca się uciśnięcie worka spojówkowego w przyśrodkowej części kąta szpary powiekowej przez minutę. Należy pamiętać o zachowaniu odstępu co najmniej 10 minutowego pomiędzy kolejnymi lekami dospojówkowymi.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel