ROMAZIC tabletki

  • ROMAZIC to preparat przeciwmiażdżycowy stosowany w profilaktyce dużych zdarzeń sercowo-naczyniowych oraz w leczeniu pierwotnej hipercholesterolemii, mieszanej dyslipidemii i rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii.
  • ROMAZIC tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
rozuwastatyna (Rosuvastatinum)

Wskazania:
- leczenie pierwotnej hipercholesterolemii u dorosłych (typu IIa) lub mieszanej dyslipidemii (typu IIb) (leczenie dodatkowe do diety)
- leczenie rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii (leczenie dodatkowe)
- w pierwotnej profilaktyce dużych zdarzeń sercowo-naczyniowych u pacjentów z wysokim ryzykiem wystąpienia takiego zdarzenia

Działanie:
Substancja czynna rozuwastatyna jest wybiórczym i kompetycyjnym inhibitorem reduktazy HMG-CoA, enzymu, który ogranicza szybkość przemiany 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora cholesterolu. Ilość receptorów dla LDL na powierzchni komórek wątroby zwiększa się, dzięki czemu ułatwiony jest wychwyt i katabolizm LDL. Lek także hamuje wytwarzanie VLDL w wątrobie, dzięku czemu doprowadza do zmniejszenia całkowitej ilości LDL i VLDL. Stężenie maksymalne we krwi lek osiąga po ok. 5 h od podania doustnego, a biodostępność wynosi ok. 20%. Rozuwastatyna wiąże się z białkami osocza, głównie z albuminami, w ok. 90%. Metabolizm leku jest niewielki do 10%. Wraz z kałem w postaci niezmienionej jest usuwane 90% substancji. Czas połowicznego rozpadu w fazie eliminacji wynosi ok. 19 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rozuwastatynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku Romazic
- czynna choroba wątroby
- równoczesne leczenie cyklosporyną
- ciąża, okres karmienia piersią oraz pacjentki w wieku rozrodczym, które nie stosują skutecznych metod antykoncepcji
- ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min)
- miopatia

Dawkowanie Romazic:
Lek podaje się doustnie. Dawka leku zależy od reakcji na lek i celu jaki chce się osiągnąć dzięki terapii. Początkowo stosuje się dawki 5-10 mg. Dawka 40 mg jest podawana w ciężkich przypadkach i nasila działania niepożądane. Lek można przyjmować o każdej porze dnia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel