RIVASTIGMINE TEVA PHARMA kapsułki

  • RIVASTIGMINE TEVA to farmaceutyk zawierający rywastygminę i stosowany w leczeniu objawowym łagodnych do średnio ciężkich postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona.
  • RIVASTIGMINE TEVA PHARMA kapsułki
Producent: Teva
Skład: rywastygmina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
rywastygmina (Rivastigminum)

Wskazania:
- w objawowym leczeniu otępienia typu alzheimerowskiego (łagodne do średnio ciężkie postacie)
- w objawowym leczeniu otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona (łagodne do średnio ciężkie postacie)

Działanie:
Lek ten jest inhibitorem acetylo- i butyrylocholinoesterazy z grupy karbaminianów i działa poprzez wpływ na usprawnianie cholinergicznego przekaźnictwa neurosynaptycznego. Wynika ono ze spowalniania procesu rozkładu acetylocholiny, uwalnianej przez czynnościowo sprawne neurony cholinergiczne. Wykazano, że rywastygmina posiada pozytywny wpływ na procesy poznawcze u pacjentów z otępieniem przy chorobie Alzheimera i chorobie Parkinsona. Preparat szybko i całkowicie wchłania się po podaniu doustnym, a stężenie maksymalne występuje po ok. 1 h. Pokarm wpływa na opóźnienie wchłaniania leku do 90 minut oraz zmniejsza wartość stężenia maksymalnego i zwiększa wartość AUC o ok. 30%. Z białkami krwi substancja czynna wiąże się w ok. 40%. Łatwo przenika przez barierę krew-mózg. Metabolizm leku zachodzi szybko, a a jego eliminowanie zachodzi przez układ moczowy w postaci metabolitów.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rywastygminę, inne karbaminiany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu RIVASTIGMINE TEVA
- karmienie piersią
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby (ze względu na brak badań w tej grupie pacjentów)

Dawkowanie Rivastigmine Teva:
Lek podaje się doustnie, a leczenie można rozpocząć tylko wtedy, gdy możliwa jest kontrola przyjmowania leku. Początkowo podaje się 1,5 mg 2 razy na dobę i zwiększa się ją do dawki 6 mg na dobę przy dobrej tolerancji na lek. Połykać w całości i przyjmować wraz z porannym i wieczornym posiłkiem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel