RIVALDO kapsułki

  • RIVALDO to preparat zawierający rywastygminę, która jest zalecana w objawowym leczeniu łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego i postaci otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona.
  • RIVALDO kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
rywastygmina (Rivastigminum)

Wskazania:
Lek zalecany jest w objawowym leczeniu łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego i postaci otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona.

Działanie:
Rywastygmina to inhibitor acetylo- i butyrylocholinoesterazy z grupy karbaminianów, który działa usprawniając cholinergiczne przekaźnictwo neurosynaptyczne w wyniku spowalniania procesu rozkładu acetylocholiny, uwalnianej przez czynnościowo sprawne neurony cholinergiczne. Z tego względu zakłada się, że lek ma pozytywny wpływ na objawy ubytkowe, które dotyczą procesów poznawczych u chorych z otępieniem związanym z chorobą Alzheimera i chorobą Parkinsona. Preparat wchłania się szybko i całkowicie po podaniu doustnym i osiąga stężenie maksymalne po ok. 1 h. Pokarm wpływa na opóźnienie wchłaniania do 90 minut, a także na mniejszą wartość stężenia maksymalnego. Substancja czynna wiąże się z białkami osocza w ok. 40% i dosyć łatwo przenika przez barierę krew-mózg. Metabolizm jest szybki, a okres połowicznego rozpadu wynosi ok. 1 h. Usuwanie leku zachodzi wraz z moczem w postaci metabolitów.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, inne karbaminiany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Rivaldo
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- karmienie piersią

Dawkowanie Rivaldo:
Leczenie Preparatem Rivaldo musi nadzorować doświadczony lekarz, a przyjmowanie leku musi być bezwzględnie pilnowane. Dawki stopniowo wzrastają od 1,5 mg 2 razy na dobę do 6 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel