Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

RISSET tabletki

  • RISSET tabletki to lek antypsychotycznych, używany w leczeniu schizofrenii i epizodów maniakalnych w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, a także w uporczywej agresji u młodzieży i pacjentów otępiałych.
  • RISSET tabletki
Producent: Farmacom
Skład: risperidon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
risperidon (Risperidonum)

Wskazania:
- schizofrenia
- epizody maniakalne o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych
- objawowe leczenie do 6 tygodni w uporczywej agresji w przebiegu zaburzeń zachowania u dzieci w wieku od 5 lat i młodzieży ze sprawnością intelektualną poniżej przeciętnej bądź upośledzonych umysłowo
- leczenie do 6 tygodni uporczywej agresji u pacjentów z otępieniem typu alzheimerowskiego

Działanie:
Risset jest lekiem przeciwpsychotycznym, wybiórczym antagonistą monoaminergicznym. Posiada duże powinowactwo do receptorów serotoninergicznych 5-HT2 i dopaminergicznych D2, a także mniejsze do receptorów α1-adrenergicznych, histaminergicznych H1 i α2-adrenergicznych. Nie wiąże się z receptorami cholinergicznymi. Risset w niewielkim stopniu ogranicza aktywność motoryczną, czy też wywołuje katalepsję w stosunku do klasycznych neuroleptyków. Obniża ryzyko wystąpienia pozapiramidowych działań niepożądanych oraz zwiększa oddziaływanie terapeutyczne na objawy negatywne i zaburzenia afektywne występujące w przebiegu schizofrenii dzięki równomiernemu antagonistycznemu działaniu ośrodkowemu na receptory serotoninergiczne i dopaminergiczne. Lek szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i osiąga maksymalne stężenie w ciągu 1-2 h. W wątrobie metabolizowany jest do aktywnego 9-hydroksyrisperidonu, który działa podobnie farmakologicznie. Okres połowicznego rozpadu risperidonu wynosi 3 h, 9-hydroksyrisperidonu i czynnej frakcji o działaniu przeciwpsychotycznym 24 h. Eliminacja substancji zachodzi w 70% z moczem i w 14% z kałem.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na risperidon lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Risset

Dawkowanie Risset:
Preparat podaje się doustnie. Na dawkę leku wpływa typ schorzenia i jego siła. Zwykle stosuje się od 0,5 do 16 mg na dobę, a lek przyjmuje się niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel