RISPERON tabletki

  • RISPERON jest preparatem z grupy leków przeciwpsychotycznych i stosowany jest w leczeniu w schizofrenii, epizodów maniakalnych w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych oraz w leczeniu uporczywej agresji u młodzieży i pacjentów otępiałych.
  • RISPERON tabletki
Producent: Lek-am
Skład: risperidon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
risperidon (Risperidonum)

Wskazania:
- leczenie schizofrenii
- leczenie epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych
- w krótkotrwałym leczeniu uporczywej agresji u pacjentów z otępieniem typu alzheimerowskiego do 6 tygodni
- w krótkotrwałym objawowym leczeniu uporczywej agresji w przebiegu zaburzeń zachowania u dzieci w wieku od 5 lat i młodzieży ze sprawnością intelektualną poniżej przeciętnej bądź upośledzonych umysłowo do 6 tygodni

Działanie:
Risperon należy do leków przeciwpsychotycznych, wybiórczych antagonistów monoaminergicznych. Posiada duże powinowactwo do receptorów serotoninergicznych 5-HT2 i dopaminergicznych D2, a także mniejsze do receptorów α1-adrenergicznych, histaminergicznych H1 i α2-adrenergicznych. Z receptorami cholinergicznymi się nie wiąże. Risperidon w minimalnym stopniu ogranicza aktywność motoryczną i wywołuje katalepsję w porównaniu z klasycznymi neuroleptykami. Dzięki równomiernemu antagonistycznemu działaniu ośrodkowemu na receptory serotoninergiczne i dopaminergiczne obniża ryzyko wystąpienia pozapiramidowych działań niepożądanych oraz zwiększa oddziaływanie terapeutyczne na objawy negatywne i zaburzenia afektywne występujące w przebiegu schizofrenii. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i osiąga stężenie maksymalne po 1-2 h od podania. Metabolizm zachodzi w wątrobie do aktywnego 9-hydroksyrisperidonu, który ma podobny wpływ farmakologiczny. Czas połowicznego rozpadu risperidonu wynosi 3 h, 9-hydroksyrisperidonu i czynnej frakcji o działaniu przeciwpsychotycznym - 24 h. Eliminacja zachodzi w 70% z moczem i w 14% z kałem.

Przeciwwskazania:
- Uczulenie na risperidon lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Risperon

Dawkowanie Risperon:
Risperon podaje się doustnie, a dawka leku zależy od typu schorzenia i jego nasilenia. Dawka wynosi od 0,5 do 16 mg na dobę. Można przyjmować niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel