RIVASTIGMIN ORION kapsułki

  • RIVASTIGMIN ORION to farmaceutyk, który posiada w składzie substancję rywastygminę stosowaną w leczeniu chorób otępiennych typu alzheimerowskiego oraz z idiopatyczną chorobą Parkinsona (postacie łagodne do średniozaawansowane).
  • RIVASTIGMIN ORION kapsułki
Producent: Orion
Skład: rywastygmina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
rywastygmina (Rivastigminum)

Wskazania:
- objawowe leczenie łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego
- objawowe leczenie łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona

Działanie:
Substancja czynna należy do inhibitorów acetylo- i butyrylocholinoesterazy z grupy karbaminianów. Lek usprawnia cholinergiczne przekaźnictwo neurosynaptyczne w wyniku czego następuje spowalnianie procesów rozkładu acetylocholiny, uwalnianej przez czynnościowo sprawne neurony cholinergiczne. Rywastygmina ma prawdopodobny pozytywny wpływ na objawy ubytkowe, które dotyczą procesów poznawczych u chorych z otępieniem związanym z chorobą Alzheimera i chorobą Parkinsona. Lek szybko wchłania się po podaniu doustnym i osiąga stężenie maksymalne po ok. 1 h od podania. Na skutek oddziaływania rywastygminy na jej enzym docelowy, zwiększenie biodostępności jest około 1,5 razy większe, niż wynikałoby to ze zwiększenia dawki. Bezwzględna biodostępność po dawce 3 mg wynosi około 36% ± 13%. Przyjmowanie pokarmu wpływa na opóźnienie wchłaniania do 90 minut oraz na mniejszą wartość stężenia maksymalnego. Rywastygmina wiąże się z białkami osocza w ok. 40% i dosyć łatwo przenika przez barierę krew-mózg. Ulega metabolizmowi w wątrobie w znacznym stopniu, a jej czas połowicznego rozpadu wynosi ok. 1 h. Eliminacja preparatu zachodzi razem z moczem w postaci metabolitów, a z kałem mniej niż 1%.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, inne karbaminiany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu RIVASTIGMIN ORION
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby (ze względu na brak badań w tej grupie pacjentów)
- karmienie piersią

Dawkowanie Rivastigmin Orion:
Tabletki podaje się doustnie, połykając je w całości. Podaje się je wraz z porannym i wieczornym posiłkiem, a przyjmowanie leku musi być ściśle kontrolowane. Leczenie powinien nadzorować doświadczony lekarz. Dawki leku wahają się od 1,5 mg 2 razy na dobę do 6 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel