ROLPRYNA SR tabletki

  • ROLPRYNA SR to preparat o przedłużonym uwalnianiu stosowany w chorobie Parkinsona do leczenia początków choroby w monoterapii w celu opóźnienia wprowadzenia do leczenia lewodopy, a także w skojarzeniu z lewodopą, gdy jej działanie słabnie.
  • ROLPRYNA SR tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek ropinirolu (Ropinirolum hydrochloridum)

Wskazania:
Leczenie choroby Parkinsona:
- początek choroby w monoterapii, aby opóźnić wprowadzenie do leczenia lewodopy
- kojarzenie z lewodopą w okresie choroby, gdy wpływ lewodopy słabnie lub staje się zmienny i pojawiają się fluktuacje efektu terapeutycznego (efekt "końca dawki" lub fluktuacje typu "włączenie-wyłączenie")

Działanie:
Rolpryna SR jest nieergolinowym agonistą receptorów dopaminy D2/D3. Pobudza receptory dopaminowe w prążkowiu przez co łagodzi skutki niedoboru dopaminy występujące w chorobie Parkinsona. Hamuje również wydzielanie prolaktyny. Lek ma biodostępność wynoszącą około 50%, a tabletki o przedłużonym uwalnianiu podane doustnie wykazują powolny wzrost stężenia leku w osoczu (6-10 h). Z białkami osocza wiąże się w 10-40%. Metabolizm zachodzi głównie za pośrednictwem CYP1A2, a usuwanie w postaci metabolitów z moczem. Czas połowicznego rozpadu wynosi ok. 6 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną chlorowodorek ropinirolu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Rolpryna SR
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min) bez regularnych hemodializ
- zaburzenia czynności wątroby

Dawkowanie Rolpryna SR:
Preparat podaje się doustnie, a dawkę dobiera się indywidualnie w zależności od tolerancji leku. Ogólnie stosowane dawki 2-8mg na dobę, dawka dobowa maksymalna wynosi 24 mg. Lek przyjmuje się raz na dobę, o tej samej porze dnia. Preparat należy odstawiać stopniowo.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel