ROSUTROX tabletki

  • ROSUTROX jest preparatem stosowanym w leczeniu rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii, mieszanej dyslipidemii (typu IIb) oraz pierwotnej hipercholesterolemii (typu IIa, z wyjątkiem rodzinnej heterozygotycznej hipercholesterolemii).
  • ROSUTROX tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
rozuwastatyna (Rosuvastatinum)

Wskazania:
- leczenie rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii (leczenie uzupełniające)
- pierwotna profilaktyka dużych zdarzeń sercowo-naczyniowych u pacjentów z wysokim ryzykiem wystąpienia takiego zdarzenia
- leczenie pierwotnej hipercholesterolemii u dorosłych (typu IIa) lub mieszanej dyslipidemii (typu IIb) (leczenie uzupełniające)

Działanie:
Rozuwastatyna to wybiórczy i kompetycyjny inhibitor reduktazy HMG-CoA, który bezpośrednio wpływa na stężenie cholesterolu. Podczas stosowania leku wzrasta ilość receptorów dla LDL na powierzchni komórek wątroby, co ułatwia jego wychwyt oraz katabolizm, a także hamuje wytwarzanie VLDL w wątrobie, dzięki czemu obniża się całkowita ilość LDL i VLDL. Substancja czynna podana doustnie osiąga stężenie maksymalne w osoczu po 5 h od podania. Biodostępność substancji wynosi około 20%, a z białkami osocza (albuminami) wiąże się w około 90%. Metabolizm jest ograniczony do 10% procent dawki, a reszta czyli 90% usuwane jest wraz z kałem w postaci niezmienionej. Czas połowicznego rozpadu wynosi około 19 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rozuwastatynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku Rosutrox
- czynna choroba wątroby
- równoczesne leczenie cyklosporyną
- ciąża, okres karmienia piersią oraz pacjentki w wieku rozrodczym, które nie stosują skutecznych metod antykoncepcji
- ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min)
- miopatia

Dawkowanie Rosutrox:
Rosutrox podaje się doustnie, o każdej porze dnia. Dawka leku jest zależna od reakcji na lek i celu jaki chce się osiągnąć dzięki terapii. Początkowo stosuje się dawki 5-10 mg. Dawka 40 mg jest podawana w ciężkich przypadkach i nasila działania niepożądane.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel